WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Jak urządzić mieszkanie pod wynajem?

Odsetek mieszkań pod wynajem rośnie z roku na rok, spowodowane jest to m.in. koniunkturą; sytuacją w budownictwie mieszkaniowym i dużym zapotrzebowaniem na świadczenie usługi wynajmu. Połączenie relatywnie wysokich stawek za najem, nieopłacalnych lokatJak urządzić mieszkanie pod wynajem? bankowych, coraz bardziej korzystnych warunków kupienia lokalu mieszkalnego na kredyt hipoteczny, spowodowało, że grono osób poprzez zainwestowanie w jedno lub więcej mieszkań pod wynajem widzi doskonały sposób na zarabianie pieniędzy i przyzwoite źródło dochodu, poniekąd także na zabezpieczenie emerytalne, jest to bez porównania o wiele bardziej opłacalne niż jakakolwiek lokata w banku, jednak podobnie, będzie to inwestycja długoterminowa, jednak gdyby coś poszło nie tak albo zmieniły się priorytety, zawsze możemy takie mieszkanie odświeżyć i sprzedać, zazwyczaj z zyskiem.
Wypadkową czerpania satysfakcjonujących zysków z usługi wynajmu będą; dobra lokalizacja oraz właściwie zaaranżowane wnętrza, to podstawowe kwestie aby uzyskać dobrą cenę od klienta.
Osób chcących mieszkać w wynajętym mieszkaniu nie brakuje, szczególnie w dużych miastach jak Poznań, gdzie jest koncentracja biznesu, ośrodki akademickie, z drugiej strony potencjalni klienci mają dziś w czym wybierać, zaniedbany i utrzymany w stylu z minionej epoki lokal nikogo nie zachęci, zatem wynajmujący chcąc szybko i na stałe mieć klienta, nie może zaoferować bylejakości, bo musiałby obniżyć stawkę wynajmu do kwoty, która nie dałaby mu zadowalających zysków.
Z tego powodu aranżacja, nierzadko zamówiona usługa generalnego remontu i wykończenia takiego lokalu stanowiąca przygotowanie go dla najemcy, powinny się opierać na zdroworozsądkowych i racjonalnych decyzjach co do wykorzystanych materiałów oraz kwestii samego wystroju, nie chcemy wydać za dużo, ale nie możemy też kupować i umieszczać we wnętrzach tandety, nie tylko nie uatrakcyjni to lokalu, ponadto niektóre sprzęty gdyby były z najniższej półki jakościowej, mogą się po prostu szybko popsuć.

 

Podstawy aranżacji.

 

Prócz aspektu estetycznego i wizualnego, wnętrza powinny być bardzo praktycznie urządzone, funkcjonalność jest wybitnie ceniona przez przyszłego najemcę, którym statystycznie będzie młoda osoba rozpoczynająca karierę zawodową, student lub absolwent oraz młode małżeństwa, którym trudno od razu kupić własne lokum.
Detale wykończenia nie muszą być z najwyższej półki, lecz powinny być na tyle trwałe i estetyczne, aby spełniły swoją rolę, należy zapewnić m.in. strefy do pracy, gotowania oraz wypoczynku, to właściwie encyklopedia aranżacji, wystrój i styl nie powinien być ukierunkowany, tu raczej uniwersalne i neutralne rozwiązania stanowić będą klucz do sukcesu, żadnych udziwnień, trudniej będzie wynająć wnętrza o wyrazistym, czasami forsownym i narzucającym się designie, co naturalnie przełożyło by się u najętej firmy na wyższą cenę usługi remontowej i też samego urządzenia, o wiele bardziej podobać będą się pomieszczenia nowocześnie, modnie i minimalistycznie urządzone, choć oczywiście nie ascetycznie, ma być schludnie, przestronnie i wygodnie, a to idea właśnie praktycznego minimalizmu.
Przestronność uzyskamy nie umieszczając w pokojach segmentów szafek, wg idealnej aranżacji to przedpokój jako miejsce przechowywania jest najlepszym miejscem dla umieszczenia pojemnych i ergonomicznych szaf wnękowych, jedną ścianę w sypialni również możemy zabudować szafą, salon zaś powinien być możliwie przestronny, kuchnia z rozmysłem zaprojektowana, oczywiście nie musi być żadnych lakierów i innych ekskluzywnych materiałów, musi być czysta, nie zniszczona oraz wyposażona w podstawowe i bezpieczne sprzęty kuchenne.
Uniwersalne rozwiązania przyczynią się do tańszego i swobodniejszego okresowego liftingu mieszkania, niewielkiego remontu, a zważyć trzeba, że wymusi to naturalne zużywanie się sprzętów i detali wykończenia czy nieunikniona rotacja lokatorów, czasami będzie trzeba dopasować się do oczekiwań i preferencji nowego najemcy, zmienić kolory ścian, wymienić panele podłogowe oraz dodatki lub poszczególne sprzęty i wyposażenie, wysublimowany i wyrafinowany styl urządzenia zdecydowanie by nam to utrudnił.
Unikajmy wyrazistych dekoracji narzucających styl, ostrych barw, nie róbmy wystroju według naszych preferencji, uniwersalny i neutralny charakter wnętrz pozwoli najemcom umieścić własne ozdobne dodatki dla stworzenia osobistej i komfortowej przestrzeni mieszkalnej.
Bezpieczny i pewny design to m.in. stonowana, neutralna kolorystyka ścian, podłóg oraz mebli i wyposażenia, pomoże to domownikom przy wprowadzaniu detali dekoracyjnych i innych drobnych zmian, odczucie czystości i przestronności wprowadzą jasne odcienie szarości, beżu, piaskowego, écru czy kremowego.

 

Podsumowując.

 

1. Poprzez prostotę formy, schludne wykończenie, neutralne rozwiązania i minimalizm, najszerzej zarzucimy sieć, trafiając do optymalnie sporej grupy potencjalnych najemców i ich gustu.
2. Zainwestowanie w solidne oraz trwałe wyposażenie i meble pewnie od razu się nie zwróci, lecz biorąc pod uwagę, że to inwestycja długoterminowa, przy zmianie lokatorów nie będzie potrzeby nic wymieniać, ma to więc uzasadnienie ekonomiczne.
3. Nie zagracajmy pomieszczeń zbyt dużą ilością zbędnych mebli, przestrzeń mieszkalna powinna mieć umeblowaną i wyposażoną kuchnię, wygodną i higieniczną łazienkę oraz funkcjonalne miejsce dla przechowywania, najekonomiczniejsza opcja przeliczając cenę do przestrzeni na półkach to szafa wnękowa.
4. O atrakcyjności lokalu decydować będzie dogodna lokalizacja, to zazwyczaj centrum dużego miasta lub dobrze z nim skomunikowane najbliższe okolice.
5. Mniej atrakcyjną lokalizację może skompensować interesująco i w miarę komfortowo urządzone pomieszczenia, tutaj często liczy się pierwsze wrażenie.
6. Zwiększony standard wykończenia wnętrz pozwoli uzyskać wyższą cenę za najem, o wiele szybciej znajdziemy najemcę, także wymagającego klienta z grubszym portfelem, lecz jeśli mieszkanie będzie w nieatrakcyjnej części miasta albo w zrujnowanym budynku i tak nie uzyska się większych profitów.
7. Inwestowanie w Poznaniu w lokal do generalnego remontu, pomimo jego o wiele niższej ceny zakupu niż nowego, obarczone jest sporym ryzykiem, że nie oszacowaliśmy wszystkich kosztów, nowe mieszkanie wymagające wyłącznie nieskomplikowanego wykończenia to zawsze bezpieczniejszy wariant, co z reguły wiąże się z dobrym stanem technicznym budynku i także zagospodarowaną okolicą.
8. Doradztwa w sferze jakości, a zatem trwałości materiałów wykończeniowych oczekiwać możemy od najętej firmy remontowej w ramach jej kompleksowej usługi.
9. Bezwzględnym priorytetem powinna być sprawność wszystkich sprzętów, w tym instalacji elektrycznej, gazowej, gdyż właściciel lokalu jako usługodawca, ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo domowników.

 

Sprawdź inne wpisy:

Wykończenie nowego mieszkania, jak wszystko zaplanować?

Styl wnętrza, a styl podłogi.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński

Data publikacji: 07.08.2016

Oceń artykuł