WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Odbiory techniczne nowych mieszkań

Jednym ze składników udanego wykończenia pod klucz nowego mieszkania, w materii jakości i terminu, jest element tyczący się jakości substancji budowlanej mieszkania przekazanego przez dewelopera jego właścicielowi.

 

Nie zważanie na tenże aspekt, generuje potencjalną ewentualność, że w trakcie realizacji usługi wykończenia, dostrzeżone i odnotowane będą usterki wymagające naprawy, co w rezultacie może wpłynąć na harmonogram robót wykończeniowych.
Termin zgłoszenia usterek deweloperowi jest tu istotnym czynnikiem, deweloper z reguły daje sobie do 14 dni na rozpatrzenie wniosku reklamacyjnego, po jego rozpatrzeniu z kolei do 30 dni na wykonanie naprawy, wszystko oczywiście może się odbyć prędzej, niemniej nie musi tak się stać.
W wielu wypadkach, gdy właściciel mieszkania nie dopilnuje sprawy odbioru technicznego, przeprowadzi go np. dopiero z tydzień, dwa przed planowanym rozpoczęciem prac wykończeniowych w mieszkaniu, podczas odbioru stwierdzi się istotne usterki kwalifikujące się do usunięcia, sytuacja taka może spowodować perturbacje co do harmonogramu prac, ich przesunięcie w czasie, co rodzić może z kolei inne implikacje, dotyczące dostępności terminowej firmy remontowej najętej do wykończenia, względem jej pozostałych zleceń albo też planów właściciela mieszkania tyczących się przeprowadzki ze starego lokum.

 

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu, nasza firma oferuje odbiory techniczne nowych mieszkań, przegląd lokalu warto przeprowadzić jeszcze przed przekazaniem mieszkania przez dewelopera lub w wystarczającym, optymalnie długim czasie przed planowanym rozpoczęciem prac wykończeniowych w mieszkaniu.

 

W sytuacjach co bardziej skomplikowanych, np. usterek o większym kalibrze, i braku akceptu przez dewelopera dla przeprowadzenia pełnej naprawy, służymy wsparciem rzeczoznawcy budowlanego z uprawnieniami.