WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Ekskluzywne tapety z secesyjnym motywem.

Secesja powstała jako nurt modernizmu na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku, jej kwintesencją była stylowa spójność sztuki poprzez łączenie działań w różnych jej dziedzinach, zarówno grafice, rzeźbie i szeroko pojmowanego rzemiosła artystycznego czy architektury wnętrz.

Secesja odznacza się zrównoważoną, subtelną i pastelową kolorystyką, płynnymi, falistymi liniami, ale także abstrakcyjną lub florystyczną ornamentacją, swobodnym komponowaniem symetrycznych czy asymetrycznych wzorów, akcentowaniem walorów zdobniczych, zwłaszcza linii i konturu.

 

Designerzy belgijskiej firmy Omexco mając na uwadze klientów lubujących się w pałacowych, klasycznych i stylizowanych na retro aranżacjach remontowanych mieszkań, domów, tudzież luksusowych apartamentów i rezydencji, przygotowali ciekawą kolekcję tapet z motywem przewodnim w postaci kwiatu lotosu, motywem szalenie popularnym u artystów tworzących właśnie w secesji.
Lotus, bo taką nazwę nosi owa kolekcja, jako odzwierciedlenie elegancji, szyku i wytworności w każdym calu, jest prestiżową i ekskluzywną propozycją dla wyrafinowanych wielbicieli luksusowych detali zdobniczych, do których zaliczamy także tapety o wysokiej klasie jakościowej i estetycznej, w kolekcji Lotus znajdziemy wszystko, za co na całym świecie uwielbia się secesję, płynność konturów i linii, wysmakowana, spokojna kolorystyka, ornamenty z motywem roślinnym oraz subtelny kontrast.

 

Detale wystroju nawiązujące do secesji, choć minęło od jej narodzin ponad sto lat, wcale nie zatraciły na atrakcyjności, szczególnie w świecie zafascynowanym wszechobecną nowoczesnością i prostotą formy, odskocznia w kierunku wysublimowanego zdobnictwa, może dać osobom chcącym iść na przekór konformizmowi i stereotypom bardzo wiele satysfakcji.
Wzornictwo secesyjne daje natchnienie współczesnym twórcom sztuki użytkowej, projektanci wnętrz umieszczają detale wykończenia i wyposażenia nawiązujące secesyjną linią i ekspresją zarówno w eleganckich przestrzeniach mieszkalnych czy hotelach i rezydencjach stylizowanych na wytworne i pałacowe, ale także, co dla niektórych wydawać by się mogło dziwne i ekscentryczne, we wnętrzach mieszkań iście nowoczesnych, jako intrygujące akcenty mające przełamać często monochromatyczność, szablonowość i minimalizm współczesnego designu wnętrzarskiego, a to w imię będącego dziś na topie eklektyzmu w aranżacjach i remontach, oznaczającego celowe łączenie w jednym pomieszczeniu całkowicie niezgodnych ze sobą stylistycznie detali dekoracyjnych czy wyposażenia.

 

Kolekcja Lotus reprezentuje kilkadziesiąt wzorów, są to wysokiej jakości tapety wykonane według zaawansowanych technologii, na podkładzie z włókniny syntetycznej, tj. flizeliny albo płótna lnianego, tapety flizelinowe mogą być wykończone folią metaliczną, która jest na nich tłoczona, prócz wzoru wyczuwalna jest struktura nadająca dodatkowej głębi oraz ciepła.
Kolekcja zainspirowana kwiatem lotosu to szerokie spektrum ekspresji i też subtelności, znajdziemy w niej bardzo dekoracyjne tapety, które mają złocenia czy złożony ornament, ale też tapety o miękkich konturach, bardzo delikatnych zdobieniach i bladym deseniu.
Designerzy firmy Omexco wykorzystali efekt gry błyszczącego i matowego wykończenia, zależnie od kąta padania światła, jego rodzaju czy intensywności, powierzchnia tapety fantazyjnie się mieni, wydobywając z siebie iskierki refleksów świetlnych, sprawiając, że wytapetowana ściana nabiera wysmakowanego dynamizmu, ożywiając wspaniale udekorowane nią wnętrze poznańskiego mieszkania, jako konsekwencję dobrego projektu i profesjonalnej usługi jego urządzenia.
Różnorodność tapet Lotus pod względem kolorystycznym też jest spora, obok stonowanych i statecznych szarości, beżów czy bieli, do dyspozycji mamy tapety z dominantą wyrazistej platyny, srebrnego, ale też turkusu, delikatnego oranżu, fioletu.
Kolekcja tapet Lotus dedykowana jest głównie do klasycznych, eleganckich aranżacji, deseń tapety idealnie się prezentuje w wysokich pomieszczeniach, zwłaszcza w wariancie tapety bardziej zdobnym i skomplikowanym, w tym wypadku stanowiąc często dominujący detal wykończeniowy i zdobniczy salonu, sypialni bądź gabinetu remontowanego mieszkania, w opcji subtelniejszej, może być doskonałym tłem dla mebli i dodatków w koherentnym ze wzorem tapety stylu, zarówno bardziej zdobniczy jak spokojniejszy wzór tapety może być akcentem dekoracyjnym na wybranym fragmencie ściany.

 

Kolekcja Lotus należy do produktu wybitnie ekskluzywnego, to dbanie nie tylko o design, ale też jakość i szczegóły, tapety wytwarzane są z wysokiej klasy materiałów gwarantujących trwałość, w tym nie blaknięcie, ognioodporność, możliwość przemycia czystą wodą oraz łatwą aplikację przez majstra z firmy remontowej po zamówieniu jego wyspecjalizowanej usługi.

 

Ekskluzywne tapety z secesyjnym motywem.

 

Zapoznaj się również z publikacjami:

Ekologiczne fototapety – druk lateksowy na materiale GreenPIX.

Jak fototapeta powiększa małe wnętrza?

Fototapeta do skandynawskiej stylizacji wnętrz.

 

Opracował: Wojciech Gośliński

Opublikowano: 20.12.2016

Oceń artykuł