WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Taśmy Led w aranżacji sypialni – nowa funkcjonalność.

Sypialnia będąc wnętrzem mieszkania o charakterze wybitnie intymnym, stanowiąc przy tym nasz azyl od zgiełku i zabiegania, naturą rzeczy powinna być tak urządzona, aby miała walory pomieszczenia nader przytulnego, przyjaznego, zatem też funkcjonalnego.

Do detali dekoracyjnych i też użytkowych wpływających na kreowanie odpowiedniego klimatu, należeć będzie oświetlenie, które ze swoją plastycznością jest istotnym elementem aranżacji sypialni, mowa o oświetleniu nie tyle punktowym, rzucającym snopy światła na wybrany element sypialni, ile wielozadaniowych, efektownych i efektywnych taśmach Led.

 

Są praktyczne, eleganckie i naprawdę wszechstronne.

 

Mogą równocześnie pełnić funkcję zdobniczą i po części użytkową, uwielbiają je projektanci i odbiorcy ich usług, są doskonałym uzupełnieniem dla nowoczesnych i awangardowych aranżacji, na etapie remontu i wykończenia można je wkomponować niemalże w każdym detalu dekoracyjnym lub wyposażenia sypialni, są bezpieczne, gdyż się nie nagrzewają, zasilane są niskim napięciem poprzez transformator, są przy tym energooszczędne jak każde oświetlenie w technologii Led, dają dyskretne, subtelnie rozproszone i miękkie światło, przez to bardzo przyjemne dla naszych oczu.
Niewielkie poprzeczne wymiary taśmy Led powodują, że można ją zainstalować praktycznie w każdym zakamarku sypialni, we wnętrzu zasadniczo pełni funkcję dekoracyjną, eksponując wybrane detale w pomieszczeniu, nadając im zupełnie innego wymiaru, sprawiając, że wyglądają finezyjnie i lekko, czasami niemalże surrealistycznie, np. gdy podświetlimy spód łóżka taśmą Led, wydaje się jakby lewitowało.
Taśma Led montowana jest w wypustach rozmaitych zabudów dekoracyjnych wykonanych w technologii płyt g-k, na suficie wielopoziomowym, na ścianach, za listwami sztukateryjnymi, w elementach zabudowy meblowej, montuje się je także w specjalnych korytach z przeziernym wierzchem, wtedy uzyskuje się estetycznie wyglądające lico z płaszczyzną detalu, przy którym została zamontowana, jednocześnie gładka powierzchnia zamkniętego koryta ułatwia odkurzanie.
Jasność świecenia taśmy Led reguluje się ściennym ściemniaczem, lub w wersji taśmy Led RGB (zapewniającej wybór dowolnej barwy), poręcznym pilotem, taśma Led z uwagi, że źródło światła rozciągnięte jest w długich odcinkach, nadaje pomieszczeniu subtelne, bardzo rozproszone i wyjątkowo miłe dla oka oświetlenie, może kreować w sypialni prawdziwie intymną i kameralną atmosferę sprzyjającą zrelaksowaniu się po ciężkim dniu, dla osób nie lubiących zasypiać w ciemności, jasność świecenia można ustawić na minimalną, ledwie rozświetlającą mrok.
Taśmy Led nie są obecnie drogie jak niegdyś, skomplikowanie ich instalacji jest na poziomie montażu oprawek oświetlenia wpuszczanego w sufit g-k, aczkolwiek kwestie estetyczne wymagają precyzyjnego, tj. równego ich ułożenia, równych krawędzi, za którymi są schowane, jednolitej faktury elementów, które podświetlają, tudzież gładzi gipsowych, dopiero wówczas oddadzą pełnię swoich możliwości, kreując w sypialni spektakularny efekt zdobniczy.

 

Lecz taśmy Led zyskują nową funkcjonalność.

 

W sferze bardziej użytkowej, za sprawą czujników ruchu lub/i zmierzchu, ale też co ciekawe dźwięku, w znaczący sposób wpływają na aspekt komfortu sypialni, światło zyskuje przymiotnik „inteligentne”, udogodnienie to daje ogromne możliwości w kreowaniu, remontowaniu i wykończeniu modnych oraz wygodnych w użytkowaniu wnętrz, nie potrzebujemy już włącznika, którego w ciemności często po omacku musielibyśmy szukać, oszczędzamy również energię elektryczną, właściwie zaprogramowany czujnik ruchu i zmierzchu nie uruchomi oświetlenia w ciągu dnia.
Eleganckim i pomysłowym rozwiązaniem może być taśma Led z czujnikiem ruchu oświetlająca wnętrze szafy, gdy otwieramy szafę, garderobę, staje się jasność, nie musimy załączać głównego światła w sypialni czy też pamiętać o wyłączeniu oświetlenia w szafie, podczas często pośpiesznego, porannego krzątania się, na pewno oszczędzamy kilka cennych sekund.
Czujnik ruchu można tak ustawić, aby nie uruchamiał światła podczas przewracania się w łóżku z boku na bok, ponadto istnieją systemy oświetlenia uruchamiane np. cichym klaśnięciem dłoni, a dwoma klaśnięciami wyłączenie światła czy też bardziej futurystyczne, wykorzystujące wypowiedziane słowo, załączanie oświetlenia może zostać zaprogramowane czasowo, np. równocześnie z uruchamianym budzikiem, sterowanie może się również odbywać zdalnie, poprzez odpowiednią aplikację w smartfonie.

 

Sprawdź podobne wpisy:

Styl glamour w sypialni, perełce designerskiej.

Jak uatrakcyjnić sypialnię?

 

Opracował: Wojciech Gośliński

Publikacja: 21.06.2017

Oceń artykuł