WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Szarość i awangarda w sypialni.

Modne, szlachetne i uniwersalne szarości są dominującym kolorem w tej sypialni, ale tym co przyciąga uwagę, są bardzo rzadko spotykane rozwiązania aranżacyjne, których jest trochę w tej ciekawej stylistycznie sypialni.

Ściana za telewizorem wykończona jest szarą fototapetą z motywami florystycznymi, ścianka oddzielająca cześć wypoczynkową ze stolikiem i fotelami, tynkiem strukturalnym o ciemniejszej o ton szarości, w podobnym tonie szarości jest ściana naprzeciw drzwi, wykończona farbą betonową. Elementem dość intrygującym i kontrowersyjnym będzie z pewnością grafitowy sufit podwieszany z płyt g-k, aby jego kolor nie był zbyt przytłaczający oraz nie obniżał wizualnie sypialni, wykonano wpust naokoło ścian, z którego zmysłowo wydobywa się światło pochodzące z paska Led, oświetlając ściany powoduje, że wnętrze iluzorycznie się poszerza, sufit pomimo ze grafitowy jest dość ekspresywny, gdyż pomalowany jest farbą lateksową o wykończeniu na wysoki połysk, przez to ciekawie odbijają się od jego powierzchni elementy wyposażenia sypialni. Ściana za wezgłowiem łóżka to także novum i rzadkość w aranżacji wnętrz, grafitowe tafle luster powiększają oraz poszerzają optycznie tą dość ciemną, jednocześnie wąską, a długą sypialnię, sprawiają ponadto, że wnętrze jest bardziej dynamiczne i przestronne.
Do szarości idealnie pasują biel, czerwień czy też czerń, biel widzimy nie tylko jako komfortowo wyglądające wezgłowie łóżka (bo z pikowanej skóry), fotele, stoliki, lampki nocne, ale także w postaci dodatków; poduchy, narzuta, akrylowy dywan z szarym obrzeżem czy mebelki pod telewizorem oraz designerska rama telewizora, zaś czerwień to tylko niewielkie akcenty; poducha, tło wypełniające srebrną, ornamentowaną ramę zawieszoną na ściance, boki łóżka czy czerwone róże. Czarna podłoga, przezierająca gdzieniegdzie spod dywanu czy mebli, jest również rzadko widziana, to panele laminowane, ale z tzw. V-fugą, tj. wyżłobieniem na styku wszystkich klepek, podłoga nie wygląda wtedy jak sztuczny monolit, widać każdą klepkę, co ma imitować naturalne deski.
Tą zimną, co tu dużo mówić aranżację, przełamuje i ociepla bardzo ozdobny żyrandol, kinkiety czy wzorzyste abażury lampek nocnych, zielona roślina doniczkowa również.
Czy szarość w sypialni to dobre rozwiązanie, przecież do tego wnętrza w większości wybiera się ciepłe, jasne i apetyczne kolory, ale szarość w sypialni może być doskonałym kolorem gdy przed pójściem spać chcemy się wyciszyć po nerwowym i zapracowanym dniu, szarość jest obojętna emocjonalnie, ani nie pobudza, ani nie odpręża, ma całkowicie neutralny wpływ na nasz organizm.
Mini salonik z ławą i fotelami, stanowiący część wypoczynkową tego wnętrza usytuowany przy oknie, to ostatni element także raczej niespotykany w pokoju sypialnianym, czy jest praktyczny, z pewnością tak, jest jak znalazł jeśli z rana chcemy wypić w spokoju kawę, unikając porannego zgiełku w wieloosobowej rodzinie czy wieczorem w intymnej atmosferze porozmawiać przy herbacie z małżonkiem. Jest to więc sypialnia małżeńska, w której płeć piękna ma ponadto osobisty i bardzo przydany gadżet, a mianowicie toaletkę z mini kozetką i obszernym, podświetlonym lustrem, udało się to pomieścić pomiędzy łóżkiem a salonikiem, to idealne miejsce do nakładania makijażu czy innych zabiegów upiększających, bez których kobieta obyć się nie może, sypialnia przez ten przydatny gadżet oddaje pełen swój potencjał. Telewizor w sypialni z pewnością nie jest zdrowym rozwiązaniem, jeśli już jest, powinniśmy korzystać z niego z umiarem, oglądanie filmu akcji czy programu informacyjnego nie sprzyja wyciszeniu i zdrowemu snu.

 

szarość i awangarda w sypialni

 

Inne publikacje:

Nowoczesna, wielofunkcyjna sypialnia.

Kobieca sypialnia z salonem.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 26.04.2014

Oceń artykuł