WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Gniazdko miłości.

Romantyczną duszę możemy zamanifestować np. poprzez sposób aranżacji wnętrz naszego domu, doskonale nadaje się do tego sypialnia, realizacja zaprezentowanego projektu wymaga pewnie trochę odwagi i szczypty pozytywnego szaleństwa, bo jest nieszablonowy, nie widzimy raczej u znajomych tak fantazyjnych rozwiązań dekoracyjnych na suficie czy ścianie.

Uformowanie trójwymiarowe przestrzeni sufitu i ściany za wezgłowiem łóżka, motyw serca, kolorystyka czy rodzaj światła tworzą malownicze, idylliczne i intymne wnętrze, w którym małżonkowie oddadzą się pasjonującej i namiętnej miłości. Otoczenie z natury rzeczy wpływa na nasze samopoczucie i nastrój, tak zaaranżowana sypialnia doskonale spełnia dwojaką rolę, służy do regeneracji sił, ale też zacieśniania związku pomiędzy partnerami, ponadto otaczanie się pięknymi przedmiotami czy wystrojem uszczęśliwia, po ciężkim dniu czymś wspaniałym będzie ucieczka w krainę fantazji u boku mając partnera.
To prawdziwa małżeńska sypialnia, choć z dominacją kobiecych akcentów kolorystycznych, aczkolwiek oddając pole do popisu żonie w czasie aranżacji sypialni, okazujemy swoją miłość, na pewno to doceni. Odcień różu na ścianie za wezgłowiem nie powinien jednak drażnić mężczyzny, w końcu to kolor romantyczny i pełen fantazji, w aspekcie psychologicznym wyrażający wytrwałość, niezmienność i stabilność, fiolet na sercu daje nastrój magii i zagadkowości, poza tym kolor ten jest w sam raz dla osób zgodnych, które chcą zrozumieć swoje uczucia.
Elementy wystroju i wyposażenia kreują wnętrze subtelnie pobudzające i kojące jednocześnie, komfortowe i bardzo wyraziste, bez telewizora, komputera, których powinniśmy pozbywać się z naszych sypialni. Wygodne, rozłożyste łóżko o szerokości 180 cm koniecznie z ultra wygodnym i zdrowym, kilkustrefowym materacem zaprasza do skorzystania z niego, tapicerowane, wysokie wezgłowie obite ciepłą wizualnie i w dotyku bawełnianą tkaniną, tworzy poczucie bezpieczeństwa, poduchy i żakardowo satynowa narzuta daje odczucie przepychu, a stylowe szafki nocne z ustawionymi na nich też stylowymi mocno zdobionymi lampkami sugerują że lubimy eleganckie i szykowne detale wykończenia oraz dodatki budujące wytworny charakter wnętrza.
Łączenie stylów jest dziś na topie, toteż szafki w stylu retro skonfrontowane z żyrandolem o ultra nowoczesnym designie to całkowicie na miejscu rozwiązanie w tej dość nowoczesnej, nietuzinkowej aranżacji. Podświetlone od tyłu serce, symbol miłości, rozchmurzy największego ponuraka, ten sam kształt widzimy na dwupoziomowym suficie i za wezgłowiem łóżka, jako intrygujące wnęki, namiętność pobudzimy lub ostudzimy zmieniając kolor oświetlenia wydobywającego się z paska Led RGB ukrytego w wypustach sufitu i ściany, którego poświata podkreśla kształt serca, jeśli jesteśmy za bardzo pobudzeni zmieniamy barwę na niebieską, jeśli zaś jeden z partnerów potrzebuje stymulacji, zmieńmy barwę na ognistą i energetyczną czerwień, natomiast chcąc ukoić się do snu, najlepsza będzie zieleń. Technologia paska RGB (Red, Green, Blue) umożliwia uzyskanie bardzo wielu kolorów i ich tonacji poprzez mieszanie za pomocą pilota trzech barw: czerwonego, zielonego i niebieskiego, zależnie od potrzeby uruchomimy melancholijny fiolet, rozweselający żółty, inspirujący pomarańczowy czy otwartą na nowe idee czystą i uniwersalną biel, natężenie światła również regulujemy dowolnie, poświata rzucana przez wybrany kolor zmienia zabarwienie i wydźwięk całej sypialni. Łukowa krawędź dobudowanej płyty g-k na suficie i ścianie zwieńczona jest prostym gzymsem wzbogacającym efekt zdobniczy tej dekoracyjnej zabudowy, tajemniczości wnętrzu dodaje zacierka malarska na wszystkich powierzchniach wykonana metodą natryskową.
Sypialnia ma ok. 15m2 powierzchni, nie zagracajmy jej niepotrzebnymi przedmiotami lub meblami, wystarczy komfortowa i funkcjonalna szafa pod wymiar służąca jako garderoba, wypełniająca zgrabnie jedną ze ścian.
Projekt nie jest dedykowany osobom twierdzącym, że w sypialni się tylko śpi, więc szkoda zachodu dla wykwintnego i eleganckiego jej urządzenia, zaś dla estetów i osób lubiących wyzwania oraz oryginalność będzie strzałem w dziesiątkę.

 

Odwiedź również:

Telewizor w sypialni?

Jak udekorować ścianę za wezgłowiem łóżka?

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński

Data publikacji: 13.11.2013

Oceń artykuł