WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Fioletowy

psychologia koloru fioletowegoKolor fioletowy posiada właściwości kreatywne i duchowe, jest kolorem podnoszącym poziom energii, kojącym układ nerwowy, wspomagającym wysiłek umysłowy, relaksującym i odprężającym, ponadto wzmagającym inwencję i odkrywczość, inspirującym, dającym spokój i natchnienie do tworzenia, może sprzyjać też medytacji. Kojarzony jest z delikatnością, łagodnością, romantyzmem, finezją ale też z magią i zagadkowością, w ciemniejszym wydaniu z obfitością i dostatkiem. Fioletowy wskazany jest dla osób bezkonfliktowych, ceniących sobie spokój i ciszę, którzy chcą zrozumieć własne potrzeby i uczucia, sprzyja rozwinięciu w człowieku poczucia wartości oraz poczucia szacunku do siebie samego. Najdalsze promienie fioletu, tj. purpura działają niezwykle podniecająco na system nerwowy. Fioletowy szczególnie zalecany dla osób pragnących zwalczyć takie niezdrowe stany umysłu jak: irytacja, zazdrość ale i nienawiść, nieuzasadniony strach, nerwowość, kolor ten jest idealny podczas leczenia silnych nerwic o podłożu psychicznym. Nieodpowiedni jest natomiast dla osób oczekujących aprobaty, nadwrażliwych i o dość niskiej samoocenie, gdyż może wytworzyć u nich uczucie pustki i samotności. Fiolet ogólnie pozytywnie wpływa na aktywność mózgu, aktywizując cały układ nerwowy, działa także oczyszczająco na zmysły, pomoże nam złagodzić stres, przezwyciężyć zmęczenie, zniwelować bezsenność lub wyzbyć się różnego rodzaju fobii i uzależnień.

 

Kolor ten wpływa na regulację przebiegu przemiany materii, pobudza funkcjonowanie systemu odpornościowego, kojąco wpływa na organy wewnętrzne (za wyjątkiem śledziony), uspokaja system nerwowy, może obniżyć też gorączkę. Zalecany jest dla osób cierpiących na migreny, bóle głowy, zakłócenia układu krążenia, epilepsję, kurcze, reumatyzm, przepukliny, newralgie, katarakty, zapalenie opon mózgowych i mózgu, jak również na zaburzenia słuchu, zapalenia dziąseł, zapalenia pęcherza i gruczołu krokowego (prostaty), puchlinę wodną, łysienie czy łupież.

 

Dostarczyć fioletowego naszemu organizmowi możemy poprzez wpatrywanie się we fioletową ścianę, fioletowy element wyposażenia naszego wnętrza, noszenie czegoś w tym kolorze, naświetlania fioletem, jedzenie potraw w których jest skumulowany fiolet, może to być czerwona kapusta, czarne jagody, jeżyny, czerwone winogrona, buraki czy sałata.

Oceń artykuł