WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Wykończenie i dekoracja ściany z telewizorem.

Telewizor w większości polskich mieszkań jest oczywistym wyposażeniem salonu, coraz większa przekątna ekranu sprawia, że nie ustawiamy już telewizora na stoliku tv, znajdujemy dla niego miejsce na najbardziej wyeksponowanej ścianie, która zapewni nam wygodne oglądanieWykończenie i dekoracja ściany z telewizorem. programów telewizyjnych, a że jednocześnie ściana ta najlepiej nadaje się do wykreowania na niej w ramach usługi remontowej, wykończenia mającego charakter stricte dekoracyjny, toteż naturą rzeczy kompozycje synchronizowane są z telewizorem.

 

Jakie mamy opcje?

 

Pole do popisu jest w tej mierze ogromne, możemy ograniczyć się do wykonania prostej w formie, łatwej w realizacji, subtelnej dekoracji, np. aplikując na ścianę fototapetę, farbę dekoracyjną, tynk strukturalny, betonowy, kamień lub płytkę dekoracyjną, ale równie dobrze możemy zrealizować wieloelementową, skomplikowaną i wyrazistą dekorację, wymagającą wszakże więcej zaangażowania i planowania.
Nie mówimy wówczas o dwuwymiarowej dekoracji, wykorzystane materiały dla stworzenia konstrukcji przestrzennej zabudowy to zazwyczaj płyta g-k osadzona na profilach, uzupełnieniem mogą być detale wykończeniowe takie jak kamień naturalny, płytka ceramiczna, drewno, szkło, blacha czy skóra lub laminowana płyta meblowa stanowiąca również konstrukcję zabudowy, w ten sposób wykreujemy geometryczną, trójwymiarową dekorację w dobitny sposób definiującą charakter wnętrza, decydującą też o jego klimacie i stylu aranżacji.
W projekcie co bardziej wysublimowanej, unikalnej i oryginalnej dekoracji wykorzystuje się oświetlenie, zazwyczaj będą nimi paski Led, Led rgb dające subtelne, miękkie i rozproszone światło czy punkty świetlne rzucające snopy światła, mają one za zadanie podświetlić np. teksturę, wydobyć głębię, stworzyć grę światłocienia, światło ze swoją ogromną plastycznością stanowić będzie istotny detal dekoracji ściennej.

 

Zdroworozsądkowa dekoracja.

 

Wykończenie dekoracyjne ściany salonu, jeśli będzie stanowić charakterystyczny i mocno rozbudowany detal aranżacji tego wnętrza, musimy się liczyć z jego uniwersalnością, nie może ograniczać swobodnej modyfikacji wyposażenia salonu, jeśli się na nią zdecydujemy w dowolnym momencie, z tego punktu widzenia bezpieczniejsze byłoby wykonanie niezbyt skomplikowanej dekoracji, którą można bezboleśnie i szybko zamienić na inną podczas liftingu mieszkania (np. przy zamówieniu usługi jego malowania). Z drugiej strony, czyż mamy ograniczać się tylko do minimalistycznych rozwiązań, przecież salon stanowi serce naszego domu, jego wizytówkę, miejsce relaksu, spotkań rodzinnych, przyjmowania gości, dlaczego nie zainwestować w wyszukaną i elegancką dekorację ścienną, która co prawda może wymagać nieco więcej odwagi, otwarcia na nowe idee czy przeznaczenia większych środków finansowych na prace remontowe, lecz w efekcie otrzymamy prawdziwą perełkę dekoracyjną poznańskiego mieszkania.

 

Aranżacja salonu z dekoracją ściany telewizyjnej.

 

Im bardziej sugestywna dekoracja ścienna, tym mocniej odbijać się będzie na aranżacji salonu jako całości, jeśli stanowi dominujący detal dekoracyjny, to do niej powinniśmy dopasowywać wyposażenie salonu pod względem designu, tak samo pozostałe elementy zdobnicze, których jednak nie powinno być za dużo, w przypadku istnienia jednej, głównej dekoracji.
Każdy element dekoracji ściennej; kolor, tekstura, materiał wykończeniowy, muszą być koherentne z sąsiednimi, oznacza to też kompozycję, w której zróżnicowanie, tj. skontrastowanie tekstur czy kolorów, ale też odmiennych materiałów spowoduje, że jedno podkreśli drugie, wtedy tylko każdy z zastosowanych detali nabierze blasku i wyrazistości, a salon elegancji oraz splendoru.

 

Projekt i pragmatyzm.

 

Rozbudowana dekoracja wymagać będzie przemyślanego projektu, ale nie koniecznie wykonanego przez projektanta wnętrz, którego inwencja twórcza to przecież częściowa adaptacja już wcześniej wykonanych projektów, w sukurs tej myśli inwestor spokojnie może zasięgnąć inspiracji choćby z magazynów wnętrzarskich w internecie, gdzie zdjęć z dekoracjami ściany salonowej z telewizorem jest mnóstwo, w tym miejscu polecam wizualizacje wnętrz na naszej firmowej stronie, zakładka Aranżacje, inspiracje > Pokój dzienny, salon, wówczas po przedłożeniu wybranej koncepcji potencjalnemu wykonawcy, czyli firmie remontowej, obydwie strony ustalą zakres realizacji, czy urzeczywistniony ma zostać każdy element wybranej wizualizacji czy też tylko pewne jej fragmenty, po dokonaniu pomiarów, przygotowaniu szkiców, omówieniu z jakiego materiału jaki detal ma zostać wykonany, można przystąpić do realizacji projektu, odbiorca usługi remontowej oszczędza przy tym nie małe środki, które wydałby, gdyby zamówił projekt u architekta.

 

Możesz także przeczytać:

Wizualizacja salonu, a realizacja projektu, skąd rozbieżności?

Przytulny salon z klasą, jak go urządzić?

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński

Data publikacji: 26.06.2016

Oceń artykuł