WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Podłogi ekologiczne.

Naturalne rozwiązania oraz szeroko pojmowany nurt eko są dziś na topie w aranżacji mieszkań, inwestorzy dopytują się projektantów wnętrz oraz firmy remontowe o zdrowe i naturalne materiały wykończeniowe, takie, których pozyskanie i produkcja spowodują, że wPodłogi ekologiczne. mieszkaniu posiadać będziemy nie szkodzące zdrowiu materiały, oznacza to też dbanie o środowisko naturalne, rynek wyszedł tutaj z elegancką ofertą, w przypadku wykończenia podłóg proponuje się korek, podłogę fornirowaną oraz podłogę ze skóry.

 

Najbardziej ekologicznym produktem będzie podłoga skórzana.

 

Jest to nad wyraz nowatorska propozycja w aranżacji i wykończeniach wnętrz, podłoga daje odczucie luksusu, nietuzinkowości i oryginalności, jest odpowiednia zarówno do nowoczesnego jak i klasycznego wystroju remontowanego mieszkania. Podłoga produkowana jest z odpadów skórzanych, wszystkiego co nie zostało wykorzystane w wykrojach, jako pochodna przemysłu odzieżowego czy obuwniczego, to także odpady pochodzące z produkcji torebek, pasków, etc. Miazga skórzana, jako podstawowy komponent takiej podłogi, zawiera naturalny kauczuk oraz pochodzące z drzewa akacji soki, wiąże to i wzbogaca strukturę podłogi, sprawia, że jest ona niezwykle trwała, nie bez powodu firmy wytwarzające taki produkt, dają na niego nawet 25 lat gwarancji.
Podłoga skórzana daje spektakularny efekt zdobniczy, występuje w kilkunastu kolorach, jednym z jej walorów jest akustyka, doskonale tłumi rozprzestrzenianie się dźwięków, chodzenie po niej jest ciche nawet w butach z twardą podeszwą.
Podłogi skórzane wytwarzane są w postaci desek lub też płytek, ich elementem nośnym jest korek sprasowany z rdzeniem zawierającym drewniane włókna, może być klejona do podłoża lub układana pływająco.
Podłogi skórzane są produktem niszowym, nie za bardzo znanym odbiorcom standardowej usługi remontowej, noszą znamiona komfortu, są ciepłe i ciche, jednocześnie wyjątkowo niewrażliwe na uszkodzenia mechaniczne, mogą być użytkowane przez szereg lat bez uszczerbku na ich wyglądzie.

 

Korek – naturalny, miękki, cichy i ciepły.

 

Podobnie jak podłoga skórzana, tak samo korek jest doskonałym izolatorem akustycznym i termicznym, ponadto materiałem niewrażliwym na wilgoć, jest w stu procentach ekologicznym produktem, gdyż jego pozyskanie nie wymaga wycinania drzew, korek ulega całkowitej biodegradacji.
Podłoga korkowa charakteryzuje się ponadto walorami antystatycznymi i hipoalergicznymi, amortyzuje każdy upadek np. małego dziecka, odciąża w pewnym stopniu kręgosłup, gdyż chodzenie po korku kompensuje każdy większy nacisk pochłaniając jego energię. Może być stosowany w wilgotnych wnętrzach, jak kuchnia lub łazienka, dostępny jest w płytach z przeznaczeniem do klejenia lub w wygodnych do montażu panelach korkowych do układania jako podłoga pływająca.

 

Podłoga fornirowana.

 

To także eko podłoga, rdzeń stanowi sprasowane włókno drewniane zlepione żywicą lub innym efektywnym lepiszczem, podobnie jak w przypadku paneli laminowanych, rdzeń to odpad pochodzący z różnego rodzaju produkcji galanterii drewnianej. Wierzchnia, dekoracyjna warstwa naturalnego drewna jest dość cienka, może mieć tylko 3mm grubości, zatem nie zaleca się jej poddawać procesowi renowacji poprzez cyklinowanie, deski posiadają sporą przepuszczalność termiczną, przez to nadają się na posadzki z ogrzewaniem podłogowym, nie ulegają odkształceniom pod wpływem zmian temperatury. Deski montuje się podobnie jak panele laminowane, w technologii podłogi pływającej.

 

Wybór materiałów wykończenia wnętrz charakteryzujących się aspektem ekologicznym to nie fanaberia, lecz zdroworozsądkowe działanie, aczkolwiek kierowanie się ekologią podczas urządzania swojego gniazdka dla niektórych to wręcz filozofia, w każdym razie decydowanie się na proekologiczne rozwiązania w żadnym wypadku nie oznacza gorszej jakości produktów, w przypadku wymienionych rodzajów podłóg przeciwnie, poza tym przekłada się na wyposażenie poznańskiego mieszkania w bardzo komfortowy, trwały i estetyczny materiał, zaś pod względem przeprowadzenia usługi remontowej, nie nastręczający żadnych problemów technicznych.

 

Przeczytaj też:

Podłoga olejowana i jej pielęgnacja.

Sposoby na nietuzinkowe wykończenie podłogi.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński

Data publikacji: 13.05.2016

Oceń artykuł