WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Panele z subtelnym efektem błyszczenia – struktura heliochrome.

Podłoga, od której to rozpoczynać powinno się aranżację każdego remontowanego mieszkania, warto aby w stu procentach odpowiadała naszym upodobaniom oraz rzecz jasna stylowi wykończenia wnętrza.Panele z subtelnym efektem błyszczenia - struktura heliochrome.

Podłoga zatem często nadaje ton naszemu pomieszczeniu, jest bazą dla pozostałego wystroju i wyposażenia, zależnie od wybranego wariantu koloru czy desenia sprawimy, że podłoga będzie subtelnym, nienarzucającym się tłem dla aranżacji albo też kluczowym detalem o wydźwięku ekspresyjnym, dynamicznie ubierając nasz salon, gabinet czy sypialnię.
Okazała, elegancka, przyciągająca uwagę podłoga, pełna blichtru i szyku, lśniąca i po prostu śliczna, to propozycja dla ludzi lubujących się w niesztampowych detalach wykończenia z dodatkowym ładunkiem dekoracyjnym, nie zaś detalach monochromatycznych, konformistycznych, czasami banalnych i nudnych w formie.
Taka podłoga może się wyróżniać nie tylko najlepszą technologią czterokrawędziowej V-fugi zabezpieczonej woskiem, wysoką klasą ścieralności, ponadczasową estetyką, z rozmysłem zaprojektowanym deseniem i strukturą usłojenia, to coś jeszcze, co kreuje we wnętrzu świetlistą aurę.

 

Powabne lśnienie paneli.

 

Wysmakowane i efektowne lśnienie/błyszczenie podłogi zapewnia zastosowanie w panelach laminowanych innowacyjnej struktury heliochrome, efektowność i efektywność zastosowanej technologii wyróżnia tą podłogę od metody nałożenia lśniącej powłoki lakieru na całą powierzchnię paneli, nie każdemu wysoki połysk przypadnie do gustu, prędzej delikatna satyna, półmat, podłoga ze strukturą heliochrome ma co prawda lśnić, lecz w subtelny, estetyczny i intrygujący sposób, będąc zwieńczeniem udanego remontu, usługi ułożenia paneli i ogólnie aranżacji mieszkania.
Efekt lśnienia, to zmyślne ulepszenie obecnie stosowanej technologii sprawiającej, że otrzymujemy panel z trójwymiarową, delikatnie strukturalną powierzchnią.
Otóż podstawową metodą nadającą panelom wygląd prawdziwej, naturalnej deski podłogowej jest wykorzystanie struktury synchronicznej, za jej przyczyną na powierzchni paneli laminowanych wyczuwamy i widzimy delikatną fakturę spójną z rysunkiem usłojenia, co stanowi harmonijny i dekoracyjny element paneli.
Deski paneli mają za zadanie jak najlepiej imitować drewnianą podłogę, trójwymiarowy efekt powierzchni powstaje wskutek istnienia niewielkich zagłębień, znajdujących się w miejscach sęków, rys oraz włókien drewna.
Struktura heliochrome jest niejako udoskonaleniem struktury synchronicznej, jak gdyby jej uzupełnieniem, widzimy tutaj nie tylko efekt trójwymiarowości, ale dodatkowo, lekko metalizujący, srebrzysty połysk, którym wypełnione są wyłącznie tłoczenia, taki zabieg podwyższa walor dekoracyjny panelowej podłogi, która wydaje się bardziej elegancka i wytworna, wydobywając z wnętrza piękno oraz podkreślając jego okazałość.
Podłoga ze strukturą heliochrome jest pełna życia, zachowuje się niczym kameleon, gdyż zależnie od pory dnia, intensywności promieni słonecznych, ich barwy oraz kąta padania, ale też pod wpływem sztucznego oświetlenia, może odmieniać swój wygląd, stopień błyszczenia jest wtedy bardzo zróżnicowany, pod znaczącym wpływem światła, spotęgowany efekt trójwymiarowości, a właściwie wielowymiarowości, może zdumiewać swoimi możliwościami właścicieli remontowanych, poznańskich mieszkań, zupełnie inaczej, niż przy standardowej, nawet najdroższej podłodze.
Subtelnie błyszcząca podłoga, to kwintesencja Glamour, wyrafinowanego blasku, bezpretensjonalnego przepychu i ponadczasowego uroku, jednak wydźwięk zdobniczy podłogi ze strukturą heliochrome jest na tyle uniwersalny, że pasował będzie do stylu wykończenia zarówno klasycznego jak i ultra nowoczesnego, finalny rezultat zamówionej usługi projektanta oraz firmy wykonawczej może być nad wyraz atrakcyjny i spektakularny, ponadto istotny jest walor użytkowo-zdobniczy takiej podłogi, gdyż połyskujące powierzchnie sprzyjają optycznemu powiększeniu dostępnej przestrzeni, efektownie je rozświetlając, dodając jej także energii.

 

Eleganckimi przykładami zastosowania struktury heliochrome mogą być kolekcje paneli Tradition 4V i Dynamic XL czy kolekcja Authentic Chrome firmy Wiparquet, dostępne m.in. w sieci salonów wnętrzarskich RuckZuck.

 

Zapraszam do podobnych publikacji:

Dębowe podłogi lite w kolorowej odsłonie – bielone, postarzane.

Panele w jednolitym kolorze – nowoczesny design.
 

Opracował: Wojciech Gośliński

01.02.2017

Oceń artykuł