WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Płytki ceramiczne jak beton.

Beton architektoniczny, tynk betonowy, efekt surowego szalunku prosto z budowy, dziś dla remontujących i wykańczających swoje mieszkania dekoratorzy wnętrz mają w ofercie tego typu rozwiązania aranżacyjne, przedsięwzięcia kreujące surowy i industrialny styl idealny płytki ceramiczne jak betondo loftów, mieszkań minimalistycznych oraz ultra nowoczesnych. Producenci materiałów wykończeniowych próbują nadążyć za zmieniającymi się trendami, a kto je napędza, my konsumenci, oczekujemy coraz to nowszych detali i nowatorskich technologii do wykończenia swoich wnętrz, awangardowego designu. W tym miejscu nie można nie wspomnieć o ciekawym produkcie, połączeniu tradycyjnej technologii z nowoczesnym wzornictwem, chodzi o płytki ceramiczne idealnie imitujące właśnie beton, jakże dziś popularny szczególnie u młodych ludzi, gotowych na nietuzinkowe rozwiązania.

 

Ścianę „betonową” można wykonać za pomocą gotowych mas, używając specyficznych technik aplikacji, ostateczny efekt zależny jest jednak od ręcznej pracy rzemieślnika, u znajomych taka dekoracja może wyjść zgoła inaczej niż u nas. A co z płytką ceramiczną, od razu podczas jej zakupu widzimy końcowy efekt, jak będzie wyglądała powierzchnia ściany nią wyłożona, poza tym płytka imitująca beton to zazwyczaj gres szkliwiony, niezmiernie wytrzymały, niewrażliwy na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne podczas normalnego użytkowania pomieszczenia, łatwiejszy w układaniu na ścianie niż czasochłonna i wymagająca wprawnej ręki aplikacja mas imitujących beton, zatem wybór płytki „betonowej” zamiast masy do nakładania jest bardziej efektywny i też nierzadko efektowny, bo ściana w płytce imitującej beton wygląda niezwykle estetycznie, dokładnie jak ściana betonowa ze swoimi wżerami, nierównościami, nieregularnymi odcieniami szarości aż po grafit, czasami specjalnie z widocznym odciśnięciem desek szalunkowych.
Płytki „betonowe”, to głównie płytki wielkoformatowe opłytki ceramiczne jak beton wymiarach np. 60×60, 60×90 czy też 60x120cm, przy okazji rektyfikowane, idealnie trzymające wymiar z tolerancją ± 0.2mm, powierzchnia płytki ma matowe wykończenie, jak betonu, dostępne są kolekcje gdzie powtarzalność wzoru jest np. dopiero przy co dziesiątej płytce albo rzadziej, co sprzyja wytworzeniu naturalnie wyglądającej powierzchni, płytki te nadają się zarówno do wykładania ścian jak i podłóg, bo najwytrzymalsza i najpraktyczniejsza płytka na podłogę to właśnie gres szkliwiony.
Płytki „betonowe” ze swoją uniwersalną, neutralną i szlachetną szarością nadają wnętrzom splendoru, charakteru i smaku, zdobywają coraz więcej entuzjastów i nie bez powodu, gdyż wyróżniają się oryginalnością i poniekąd naturalnym wydźwiękiem na tle większości płytek ceramicznych. Aranżacja z taką płytką wymaga konsekwencji w wystrajaniu wnętrza, bo nie wszystko do takiego wykończenia pasuje, a co najlepiej, szklane czy stalowe dodatki, ale też drewniane, naturalne tkaniny, gładkie, lśniące powierzchnie, kolory wyraziste ale także pastele czy nieskazitelna biel, wnętrze nie powinno być zbyt małe, charakter tej dekoracji wymaga przestrzeni, tu najefektowniej się prezentuje.

 

Przeczytaj również:

Płytki ultracienkie, trójwymiarowe, zmieniające kolor i szklane.

Gres i jego wszechstronność.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 09.07.2014

Oceń artykuł