WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Prywatne SPA.

Łazienka, jej aranżacja, remont i urządzenie, pod tym względem to prawdopodobnie najbardziej absorbujące wnętrze naszego domu, prócz naszych upodobań zwykle dostępna przestrzeń oraz posiadane środki finansowe definiują jakie wykreujemy wnętrze, czy będzie to standardowy, klasyczny, często minimalistyczny wystrój, łazienka stylizowana np. na retro, z elementami stylu glamour, czy też wnętrze ultranowoczesne z takowymi też rozwiązaniami estetycznymi i wyposażeniem, ale może to być również komfortowy pokój kąpielowy, niemalże osobiste SPA.

 

To może trochę pomażmy.
Prezentowana koncepcja to właśnie takie luksusowe domowe SPA, pokój kąpielowy o konkretnych wymiarach, które trudno znaleźć w znakomitej większości projektów domów, w tym pomieszczeniu bez problemu mieści się prysznic, wolnostojąca wanna, stanowisko dla dwóch umywalek, wszystko dużych gabarytów i pozostaje jeszcze sporo wolnej przestrzeni.
Design łazienki, wyposażenie, ale również kojąca, ciepła, pastelowo kremowa kolorystyka, idealnie mogą przywodzić na myśl właśnie SPA, dwa wielkie okna wpuszczają masę światła do wnętrza, w sporej szafie wnękowej zmieści się wszystko co niezbędne w łazience, od bielizny, ręczników, chemii kąpielowej, po szlafroki czy kosz na brudne rzeczy.


Wyposażenie jest bardzo komfortowe i bez reszty ekskluzywne, kabina prysznicowa ma 120×120 cm, obowiązkowo z opłytkowaną podłogą i odpływem liniowym, masywny mebel na którym opierają się kompozytowe umywalki to najwyższa półka, jest cały lakierowany na wysoki połysk, ogromna wanna również jest z kompozytu, jest zatem cały czas ciepła w dotyku i prawie niezniszczalna, bateria stanowi niezależnie montowany element a obudowa wanny została polakierowana na ten sam kolor co kolor szafki umywalkowej.
Na ścianach nie ma płytek ceramicznych, jest tam idealnie wykonana gładź pomalowana emalią akrylową w wykończeniu pół połysk, której niestraszne żadne pochlapanie wodą, zmywalność takiej powierzchni jest taka sama jak np. stolarki okiennej, drzwiowej czy polakierowanych mebli drewnianych, płytki gresowe widzimy tylko na podłodze, ich wzór ma odzwierciedlać rysunek kamienia naturalnego, sporo lekkości i posmaku SPA wprowadziły drewniane dodatki takie jak taboret, ława czy raszka.
Spokój, komfort, harmonia, miłe dla oka kształty, przyjazne kolory, ale też zielona roślina, dzbanuszki, to coś w sam raz dla zwolenników filozofii Feng Shui, to też minimalizm w zbędnych dekoracjach a rozmach pod względem zastosowanego wyposażenia, co na pewno wpływa mocno na niemałe koszta wykończenia, ale doznania podczas rytuału kąpieli i innych zabiegów pielęgnacyjnych będą bez wątpienia w takiej łazience niezapomniane.

 

Przeczytaj także publikacje:

Łazienka z otwartym prysznicem.

Panel prysznicowy – jaki będzie najlepszy?

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 24.11.2014

Oceń artykuł