WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Bidet, co jest istotne podczas jego wybierania?

Bidet stanowi urządzenie bez którego można się obyć, natomiast jeśli zależy nam na o wiele większej higienie intymnej będzie nieodzowny, jednocześnie podniesie nasz poziom życia, bidet w żadnym razie nie jest żadną fanaberią, tylko jednym z urządzeń łazienki, w naszym kraju jest zdecydowanie mniej popularny niż np. w Europie zachodniej, co chluby nam nie przynosi, aczkolwiek mamy tu oczywiste wytłumaczenie; większość naszych łazienek nie grzeszy wielkością, czy to w blokach z gierkowskiej wielkiej płyty czy też niestety w nowych mieszkaniach, często zatem zdarza się że nawet jak byśmy chcieli mieć bidet, to go po prostu nie zmieścimy, ale posiadając wystarczająco dużą łazienkę, jeszcze przed pracami remontowymi, na etapie wybierania koncepcji urządzenia, warto rozważyć jego zakup.

 

Dlaczego?

 

Higiena człowieka bezpośrednio przekłada się na jego zdrowie, utrzymanie idealnej higieny w toalecie nie jest takie proste, drobnoustroje w bardzo łatwy sposób przedostają się do układu pokarmowego, powodując rozmaite dolegliwości, codzienna kąpiel nie eliminuje całkowicie tego problemu, wyjątkowa higiena szczególnie dotyczy osób o zmniejszonej odporności, dzieci albo osób starszych, gdzie ponad standardowa sterylność nie jest bez znaczenia. Bidet umożliwia bardzo wygodne i szybkie podmycie, nie potrzeba się tu całkowicie rozbierać, jak przed wejściem do prysznica, kształt bidetu jest na tyle ergonomiczny aby był maksymalnie praktyczny, zapewnia bez porównania większą higienę niż papier toaletowy, jego przydatność jest nieoceniona, nie tylko po załatwieniu potrzeb fizjologicznych, ale także po zbliżeniach intymnych.

 

Pomimo że sprzedaje się o wiele mniej bidetów niż muszli ustępowych to producenci wcale nie traktują tego urządzenia po macoszemu, tak samo jak muszle ustępowe są bidety stojące jak i wiszące, w rozmaitych kształtach, wzorach, dostępne są dopasowane zestawy muszli wc i bidetu jako kompletu, bo przecież obydwa urządzenia będą zainstalowane obok siebie i muszą do siebie pasować wzorniczo, nie psując harmonii i aranżacji łazienki, poniekąd wizytówki naszego domu. Najpraktyczniejszy bidet ze względu na łatwiejsze utrzymanie nieskazitelnej czystości będzie taki o małej ilości załamań czy dodatkowych ozdobnych detali, to urządzenie ma przede wszystkim być funkcjonalne, a dopiero przy okazji estetycznie wyglądać, co jest naturalnie do pogodzenia.

 

Wzornictwo bidetu dlatego aby był wygodny i praktyczny nie jest wyszukane, zatem wybór baterii bidetowej to wisienka na torcie, ten element jest dość dominujący, oczywiście bateria stylistycznie powinna korespondować z pozostałą armaturą, ale powinna być też w stu procentach użyteczna, oznacza to że musi mieć możliwość regulacji kierunku padania strumienia wody, bo z bidetu może chcieć skorzystać osoba wysoka jak i niska, a pozycję podczas podmywania też każdy przyjmuje taką jak mu wygodnie. Rozsądne jest zakupienie baterii w napowietrzaczem, to dodatkowy komfort i też oszczędność wody.

 

Bidet z reguły montuje się tak aby jego boczna krawędź była ok. 30 cm od krawędzi miski wc, to najpraktyczniejsze rozwiązanie gwarantujące wygodne dokonywanie zabiegów higienicznych, zaś górna krawędź bidetu powinna być na tej samej wysokości co miski wc tj. ok. 40cm od podłogi, tak samo dla modeli podwieszanych jak stojących.

 

A co jeśli zależy nam bezwzględnie na bidecie a brakuje nam miejsca w łazience, wówczas eleganckim rozwiązaniem będzie tzw. bidetta, to bateria umywalkowa zaopatrzona w osobny natrysk, wduszając przycisk przełączamy strumień wody do rączki, jako zakończenia długiego węża tak aby ze swobodą sięgał do miski ustępowej. Inną ciekawą alternatywą jest miska wc z dodatkową funkcją bidetu, to idealne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych i starszych, dla których przemieszczanie się pomiędzy urządzeniami nie jest takie łatwe.

 

Odwiedź podobne artykuły:

Szafki w łazience.

Łazienka i wc, razem czy osobno?

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 01.10.2014

Oceń artykuł