WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Armatura łazienkowa sterowana elektronicznie?

Znak zapytania w tytule nie pojawił się przypadkowo, elektronika wykorzystana może być w mieszkaniu w niemalże każdym urządzeniu mogącym być również manualnie sterowanym, do sprzętów elektronicznych umieszczanych na stałe w substancji łazienki podczas remontu i usługi jej wykończenia podchodzimy jednak z pewną rezerwą, i to z racjonalnych powodów; raz, że to wybitnie wilgotne wnętrze mieszkania, a wilgoć nie służy dobrze elektronice, dwa, to dostęp do serwisowania utrudniony zabudowaniem np. płytkami.

Lecz jeśli oba problemy byłyby całkowicie opanowane przez odpowiednie opracowanie technologiczne konkretnego sprzętu, to pewnie nie mielibyśmy takowych obiekcji.
Sterowanie elektroniczne generalnie ma nam ułatwić życie, poprawić sferę komfortu, w wielu dziedzinach życia obecnie nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez elektroniki, w łazience może mieć również bardzo efektywne zastosowanie, bezpieczna elektronika do tego wnętrza okazuje się, że istnieje, w elegancko i interesująco opakowanej formie.

 

To nie gadżet, a element wybitnie poprawiający luksus w łazience.

 

Mowa o produkcie firmy Viega Multiplex Trio E, innowacyjnym elektronicznym module z elementami zestawu chowanymi w ścianie pod płytkami (tak jak elementy baterii podtynkowych) lub też na rancie wanny, sterującym takimi funkcjami jak: napełnianie wanny wodą do zaprogramowanego poziomu i o ustalonej temperaturze.
Za pomocą intuicyjnego przycisku wystającego nad płaszczyzną płytek, nota bene instalowanego w dowolnym miejscu na ścianie, programujemy owe funkcje, po uruchomieniu modułu wanna zostaje automatycznie napełniona do określonego poziomu i z żądaną temperaturą, mieszacz z termostatem automatycznie dopuszcza odpowiednią ilość ciepłej i zimnej wody dla uzyskania ustawionej temperatury wypływu wody do wanny, po napełnieniu wanny następuje automatyczne zamknięcie dopływu, nie ma już potrzeby pilnowania wanny w czasie napełniania jej wodą, oszczędzony czas wykorzystać można dla wykonywania innych czynności bez konieczności kontrolowania poziomu wody czy jej temperatury, komfort to zatem pierwsza klasa.
Mechanizm elektroniczny sterujący przepływem i temperaturą wody ukryty jest pod płytkami, specjalny zestaw nie powinien przysporzyć żadnych trudności instalatorowi z firmy remontowej podczas usługi jego montażu, gniazdo zestawu Multiplex Trio E ukryte jest w ścianie, identycznie jak standardowego mieszacza podtynkowego wody, nad płytkami wystaje jedynie designerski, o nowatorskim wzornictwie obracany, poręczny moduł, względy bezpieczeństwa urządzenia oraz szczelne odizolowanie elementów elektronicznych zostały uwzględnione podczas projektowania tego sprzętu, powodując, że jest pewny i funkcjonalny.

 

Efektywny i inteligenty system.

 

Elektronika zawiadująca automatycznym napełnianiem wanny, wkraczając do naszych łazienek, kreuje te wnętrza jako domowe spa, stanowi odzwierciedlenie trendu organizowania komfortowych pokojów kąpielowych, wykończonych dla osób ceniących sobie luksus.
Niewątpliwa wygoda korzystania z modułu to nie tylko napełnianie wanny wodą do żądanego poziomu oraz ustawienie odpowiadającej użytkownikowi temperatury, armatura Multiplex Trio E3 posiada też funkcję zapamiętywania „ulubionych ustawień” dla trzech różnych użytkowników, dzięki czemu, zależnie od indywidualnych preferencji domowników, można je wywołać w każdej chwili, armatura wyposażona jest w wyświetlacz, po dotknięciu którego pokazuje się menu użytkownika, można wtedy wprowadzać kolejne ustawienia.
Wąski pierścień świetlny znajdujący się woków modułu, choć poprawia design sprzętu, w zamiarze projektanta urządzenia nie sprawuje funkcji dekoracyjnej, lecz użytkową / informacyjną, otóż zależnie od zaprogramowanej temperatury wody zmienia się z czerwonego na niebieski, poza tym natężenie przepływu wody wpływa na intensywność barwy paska świetlnego.

 

Nieskomplikowana instalacja.

 

Zestaw montażowy zawiera gniazdo, element uszczelniający, kołnierz maskujący/zakrywający oraz materiały mocujące, po zakryciu okładziną ceramiczną montuje się moduł obsługi, od zestawu do mieszacza wody znajdującego się pod dnem wanny lub na ścianie przy krótkim boku wanny poniżej jej rantu, przeprowadzony jest przewód w pustej rurce, standardowo ma długość trzech metrów, lecz w razie potrzeby istnieje możliwość dokupienia specjalnego kabla przedłużającego (zwiększenie długości do sześciu metrów), dla połączeń z dopływami ciepłej i zimnej wody czy najbardziej racjonalnym w takim komfortowym systemie. tj. zestawem odpływowo-przelewowym wanny, słuchawką prysznicową, wykorzystuje się jedynie funkcjonalne w tym układzie elastyczne węże przyłączeniowe.
Bezwzględna szczelność zamontowanego w ścianie gniazda jest bardzo istotna, a gwarantuje ją element uszczelniający, zostaje on osadzony w ścianie przed zasłonięciem płytkami, do zamontowania używa się kleju do płytek, gniazdo ma zaślepkę ochronną zabezpieczającą przed dostaniem się pyłu podczas prac remontowych, usuwa się ją dopiero na zakończeniu usługi montażu.

Firma Viega ma w swojej ofercie systemy armatury Multiplex Trio E, E2, E3, można je konfigurować w różnych układach z innym sprzętem łazienkowym tej manufaktury, znanej instalatorom i specjalistom od wykończenia wnętrz mieszkań w Poznaniu.

 

Przeczytaj podobne artykuły:

Toaleta myjąca – wygoda i higiena.

Łączymy łazienkę z sypialnią.

Łazienka bez fug – podłoga i ściany bezspoinowe.

 

Autor publikacji: Wojciech Gośliński

04.09.2017

 

Oceń artykuł