WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Filtrowana woda gazowana lub wrzątek z baterii zlewozmywakowej.

Wydawałoby się, że w temacie urządzeń kuchennych ułatwiających życie, wszystko już wymyślono, tymczasem firma Grohe ma do zaoferowania coś niesamowitego, nowatorskiego i szalenie wygodnego, przy zlewozmywaku możemy zainstalować baterię, z której wypływa przefiltrowana zimna woda gazowana lub baterię, z której wypływa wrzątek służący do zaparzania herbaty czy kawy. Baterie systemu Grohe Blue i Grohe Red wyglądem nie wyróżniają się od tych zwykłych o ciekawym designie, cały system ukryty jest w szafce zlewozmywakowej.

 

System Grohe Blue, to przefiltrowana woda gazowana lub bez gazu, wypływająca ze specjalnego kranu, system składa się z urządzenia chłodzącego, filtra i saturatora, bateria wyposażona jest w dwa wewnętrzne kanaliki, pierwszym przepływa filtrowana woda pitna, drugim zwykła woda z wodociągu, zależnie którą wodę potrzebujemy, regulujemy to pokrętłem. Informację o poziomie zagazowania wody uzyskujemy poprzez odpowiedni kolor podświetlenia Led na pokrętle; zielony oznacza wodę mocno gazowaną, turkusowy nieznacznie gazowaną, zaś niebieski, to woda w ogóle bez bąbelków, o konieczności wymiany filtra (bardzo łatwej zresztą), także informuje wyświetlacz. Jeśli interesuje nas woda filtrowana, a nigdy nie będziemy chcieli wody gazowanej, możemy kupić wersję Grohe Blue Pure, która wyposażona jest tylko w system filtrów, natomiast nie posiada urządzenia chłodzącego i saturatora. Zaleta używania przefiltrowanej wody do parzenia wody na herbatę lub kawę jest oczywista, poprzez małą zawartość wapnia w wodzie nie będzie osadzał się kamień np. w ekspresie do kawy, a sam smak wody lub zaparzonej herbaty czy kawy będzie wyczuwalnie lepszy.

 

filtrowana woda gazowana lub wrzątek z baterii zlewozmywakowejSystem Grohe Red, to wrzątek prosto z kramu, tutaj bojler podgrzewający wodę może mieć 3 lub 6 litrów gotowego do użycia wrzątku. Wrzątek na zawołanie, to niezaprzeczalna wygoda i oszczędność czasu, od ręki możemy zaparzyć herbatę, kawę, nie czekając aż woda ugotuje się w czajniku, możemy blanszować warzywa, błyskawicznie usunąć tłuszcz z patelni, zaschnięte zabrudzenie garnka, talerza, a zalewając wrzątkiem garnek z jajkami, ziemniakami, kiełbaską i cokolwiek gotujemy w wodzie, skracamy cały proces gotowania. Bateria nie tylko nie nagrzewa się, aby ktokolwiek mógł się poparzyć dotykając ją, zaopatrzona jest też w zabezpieczenie przed uruchomieniem przez małe dzieci, specjalna, certyfikowana blokada ChildLock, to uchwyt, który wpierw trzeba pociągnąć, a dopiero potem przekręcić. System można zakupić jako Grohe Red Mono, gdzie jest oddzielny kran tylko do wrzącej wody lub jako Grohe Red Duo, gdzie mamy jedną wspólną baterię, z której wypływa woda zimna, zmieszana z ciepłą i wrzątek.

 

Odwiedź również wpisy:

Kuchnia w rustykalnym stylu.

Mozaika – elegancka ozdoba kuchni.

 

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 28.07.2013

Oceń artykuł