WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Modne kolory ścian.

Renowacja polegająca na malowaniu ścian jest najtańszą a zarazem najbardziej zauważalną odmianą, jaką możemy zafundować naszym wnętrzom.

Właśnie ze względów relatywnie niskich kosztów malowania w porównaniu do innych

modne kolory ścianprac remontowych, wielu właścicieli mieszkań, domów odmalowuje ściany coraz częściej, nie czekając, jak to było w zwyczaju niegdyś na wyraźne oznaki zabrudzeń, kurzu i ogólnej nieświeżości powłoki malarskiej. Zmiana kolorystyki naszych ścian zawsze poprawia nastrój domowników, odmienia charakter wnętrz, odmiana jest także nam potrzebna, jest przejawem naszej aktywności, dobrze dobrane przez nas kolory mogą być powodem do dumy.

Jeśli zdecydowaliśmy się już na malowanie, czy wiemy w jakie kolory „ubrać” nasze wnętrza?
Możemy wybrać kolory intuicyjnie, po prostu takie, jakie najbardziej lubimy, jeśli nie jesteśmy pewni czego chcemy, zawsze możemy skorzystać z pomocy projektanta wnętrz, wspomóc się darmowymi programami online do kolorowania wnętrz, wreszcie zasięgnąć porady w magazynach wnętrzarskich na temat panujących mód i trendów.

 

A jakie kolory ścian są dziś modne?

 

Obecnie kontynuowany jest trwający od kilku lat trend minimalizmu, który nie musi być „zimnym” (nazywany przez niektórych), można go oswoić odpowiednim wystrojem, wykorzystując pasujące kolorystycznie detale, dodatki. Popularne są nadal neutralne kolory, jak również barwy natury i ziemi, są to odcienie jasnego bądź ciemnego błękitu w efektownym zestawieniu np. z brązami. Nadal w modzie jest zieleń czy turkus połączona z różnymi odmianami szarości. Ożywić takie naturalne wnętrza uda nam się wykorzystując bardziej wyraziste lecz nie przytłaczające barwy: pomarańcz, modne kolory ścianmalinę, czerwień czy purpurę, są to także kolory ze świata natury, które wniosą świeżość i wyrafinowanie oraz uzupełnią i napełnią pozytywną energią nasze mieszkanie.
Zainspirowanie naturą możemy przelać na ściany w postaci butelkowej zieleni łączonej z czarno-białymi czy szarymi dodatkami, będzie to szczypta szaleństwa dająca jednak piorunujący efekt.
Wnętrze powinno być eleganckie, nobliwe i ciepłe, aby było oazą spokoju dodajmy elementy drewniane: podłogę czy meble. Wartym wspomnienia jest też fakt, że łączenie tradycji z nowoczesnością jest dziś jak najbardziej na topie.

 

Przeczytaj też: Wykończenie sufitu ponadczasową i uniwersalną bieląmodne kolory ścian
Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 08.01.2011

Oceń artykuł