WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Kontrasty – awangardowa aranżacja wnętrz.

Kolory w naszym życiu odgrywają ważną rolę, wiele mówią o osobach, ich charakterze i pasjach. Wnętrza w kolorach zdecydowanych są odpowiednie dla osób silnych, żyjących intensywnie. A dla tych którzy lubią ciszę i spokój, odpowiednie będą kolory delikatne.

Intensywne barwy dodają soczystości i radości. Dwa mocne kolory – zimny i ciepły dodają wnętrzu ekspresywności i zgodności. Morski turkus i cytrusowy pomarańczowy połączone przyciągają wzrok. Pokój, który będzie nimi wymalowany, stanie się ulubionym miejscem w naszym domu. Rano zapewni dobry nastrój, a wieczorem stanie się naszą odskocznią od życia codziennego.
Połączenie bieli z czernią to oznaka elegancji, sprawi, że nasz pokój stanie się awangardowy. Osoby zdecydowane, przebojowe czują się wspaniale w tak pomalowanym pomieszczeniu. Czerń i biel, to dwa kolory, które dają nam wiele możliwości dekoracyjnych. Możemy pomalować całe ściany, tworzyć wzory geometryczne np. pasy, koła.

 

Kolory delikatne to gwarancja ciepłego wnętrza. Mocny malinowy róż i łagodna zieleń to rozwiązanie odpowiednie dla tych którzy pragną wnętrz eleganckich i wytwornych. Żywe barwy poprawiają humor, sprawiają, że mamy w sobie mnóstwo energii.
Dobór kolorów nie może być sprawą przypadku. Każdy z nas ma ulubione barwy, warto więc wymalować wnętrze naszego domu, mieszkania kolorem, który sprawia uśmiech na naszych ustach. Ulubiony kolor połączmy z kontrastowym kolorem, sprawi to, że wnętrze będzie oryginalne i rześkie, a goście, którzy przyjdą pozazdroszczą nam zdolności dekoracyjnych.
Przy dobieraniu kolorów puśćmy wodzę fantazji, nie trzymajmy się sztywno schematów, odrobina spontaniczności może przynieść nam nieoczekiwane efekty kolorystyczne.
Użycie dobrych farb akrylowych, czy lateksowych, zapewnia bardzo trwały efekt malowania, wpływa także na wytrzymałość przy zmywaniu zabrudzeń ze ścian nie powodując uszkodzenia powierzchni i odbarwień.

 

Przeczytaj również: Jak wykreować wnętrze – zalety i właściwości ciepłych i zimnych kolorów

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 26.03.2011

5/5 - (1 vote)