WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Farby grzybobójcze, pleśnioodporne.

W pomieszczeniach z dużą wilgotnością, szczególnie narażonych na powstanie pleśni lub grzyba, do których należy kuchnia, łazienka ale także pralnia, jacuzzi, pomieszczenia basenowe czy piwnica, warto zastosować farby zawierające efektywne dodatki antygrzybiczne i pleśniobójcze.

Jednym z takich produktów będzie Farba lateksowa 4200 Platinium Plus firmy Para, posiadająca wysoką odporność na ścieranie i zmywanie, pod tym względem jej parametry użytkowe są na poziomie płytki ceramicznej, powłoka farby nadaje ścianie delikatny perłowy połysk. Jest to w zasadzie silnie kryjąca, bezzapachowa emalia akrylowa, odporna na polerowanie i mycie detergentami, tworzy zarazem oddychające powłoki, można ją stosować do malowania ścian ale także detali dekoracyjnych i mebli.

Podobnym produktem jest farba grzybobójcza Rust-Oleum 8700 (firma Rust-Oleum Mathys), jest to bezwonna, jednoskładnikowa emalia pleśnioodporna, oparta na wodorozcieńczalnym akrylu, posiadająca hamujące rozwój pleśni niewymywalne środki grzybobójcze, dlatego właściwości pleśnioodporne zachowuje przez długi czas, można ją nakładać także na wilgotne powierzchnie stosując odpowiedni (podkład 8798).
Lub
Rust-Oleum 8300, farba pleśnioodporna oparta na bazie polimeru winylowo-akrylowego, farba o wysokim połysku, dzięki temu super zmywalna, jest prawie bezwonna, może być stosowana w pomieszczeniach wymagających najwyższych standardów higienicznych, np. w przemyśle spożywczym, także w chłodniach, gdyż wysycha w temperaturach poniżej 0ºC. Farba tworzy powłoki odporne na częste mycie detergentami, łagodne działanie czynników chemicznych, zawilgocenie powierzchni i okresową wysoką wilgotność powietrza , tj. warunki sprzyjające rozwojowi pleśni. Identycznie działa Rust-Oleum 8700, zawiera niewymywalne środki grzybobójcze, ponadto może być nakładana na wilgotne powierzchnie.

 

Czy słyszeliście o farbie neutralizującej nieprzyjemne zapachy we wnętrzu? Farba neutralizująca zapachy – wykorzystanie nanotechnologii.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 01.07.2012

Oceń artykuł