WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Farba neutralizująca we wnętrzu lotne związki organiczne (formaldehyd).

W dobie coraz większej świadomości proekologicznej oraz oddziaływania na organizm człowieka wysoce przetworzonych produktów wykorzystywanych podczas remontu i wykończenia wnętrz przestrzeni poznańskiego mieszkania zwracamy uwagę, i dobrze, na takie, które nie tylko będą znakomicie służyły designowi i funkcjonalności naszego domu, ale przede wszystkim w jak najmniejszym stopniu będą nam szkodziły.

 

Zadbajmy o jakość powietrza w naszym mieszkaniu.

 

Kupując farby do malowania ścian naszych wnętrz, bądź co bądź „wisienki na torcie” usługi remontowej i ich pełnego wykończenia, zazwyczaj frapuje nas ich odporność na zabrudzenie i łatwość zmycia bez uszczerbku dla koloru i struktury powłoki malarskiej, ale na odpowiedź zapotrzebowaniu w aspekcie zdrowotnym pojawiają się produkty przyjazne naszemu organizmowi, badania i opracowania naukowe doprowadziły do wytwarzania farb, które w minimalnym stopniu wydzielają lotne związki organiczne, to np. produkty firmy Beckers, lecz marka Magnat poszła o krok dalej, w jej ofercie znalazła się farba ceramiczna, której pionierska formuła we wnętrzu, w którym pomalowano nią ściany, redukuje poziom formaldehydu (lotnych związków organicznych) nawet o 98%, składniki wydzielane z powłoki malarskiej wiążą się z formaldehydem zawartym w powietrzu, przemieniając go w niewidzialne mikrocząsteczki pary wodnej, w wyniku tego procesu poprawia się jakość powietrza w pomieszczeniu, gdyż obniża się stężenie formaldehydu.

 

Formaldehyd, cóż to takiego?

 

To lotny związek organiczny (gaz) wydzielany przez mnóstwo elementów, które mogą się znaleźć w remontowanym pomieszczeniu mieszkania, jest komponentem rozmaitych barwników, żywic syntetycznych (składników m.in. farb lateksowych), wykorzystywany w meblarstwie (to np. płyty wiórowe) czy kosmetyce, w niewielkim stężeniu nie jest niebezpieczny dla człowieka, lecz przekraczając we wnętrzu bezpieczną granicę stężenia, może mieć negatywny wpływ na samopoczucie i zdrowie człowieka, będąc dla niego związkiem toksycznym, objawić się to może nie tylko rozdrażnieniem i ogólnym osłabieniem organizmu, ale też częstszymi infekcjami, zapaleniem błony śluzowej nosa, astmą oskrzelową, alergią, formaldehyd może być przyczyną podrażnienia spojówki oczu, co objawia się ich pieczeniem i łzawieniem, wynikiem zaś drażnienia dróg oddechowych może być katar, kaszel, kichanie czy odczuwanie suchości w gardle.
Cząsteczki formaldehydu obecne są w każdym domu, często też w pyle zawieszonym zanieczyszczonego powietrza w pomieszczeniu, którego nie wietrzymy, w bardzo wysokim stężeniu, co jednak jest ekstremalną sytuacją, mógłby być wyczuwalny jako nieprzyjemny, przenikliwy i ostry zapach, lecz nawet optymalnie bezpieczne jego stężenie, dobrze jakby w ogóle nie miało miejsca, gdyż związek ten wyjątkowo efektywnie pochłaniany jest przez nasz organizm, konkretnie przez układ oddechowy, doskonale rozpuszczalny w wodzie formaldehyd bez przeszkód wchłaniany jest przez nasze drzewo oskrzelowe.
Badania medyczne potwierdzają negatywny wpływ tego związku na czynność płuc, w tym zmniejszenie głębokości oraz częstości oddechów oraz skłonność do zwężania się oskrzeli, jednak „czerwona lampka”, która się zaświeciła to wynik zaliczenia formaldehydu do prawdopodobnego związku należącego do rakotwórczych, może działać na organizm człowieka kancerogennie, kategoryzowany jest jako kancerogen grupy B1 przez Międzynarodową Agencję Badań nad Nowotworami.

 

Dodatkowe zalety farby Magnat Sypialnia | Pokój Dziecka – 50 gotowych kolorów oraz białej, sufitowej.

 

Powłoka malarska emituje znikomą ilość lotnych związków organicznych (proces produkcyjny wyklucza dodawanie formaldehydu), jest przez to hipoalergiczna, zawartość cząsteczek srebra chroni przed rozwojem mikroorganizmów, antystatyczne właściwości wpływają na mniejsze przyciąganie kurzu.
Prócz aspektu zdrowotnego, warty uwagi jest funkcjonalny; powłoka malarska odporna jest na działanie większości środków dezynfekujących, ponadprzeciętne, wielokrotne zmywanie, absorbowanie zabrudzeń oraz „trudnych plam” wynikłych z zabrudzenia ketchupem, musztardą, olejem słonecznikowym, pisakami wodnymi, szminką, kredkami (tu bezproblemowe zmycie możliwe jest do 1 godziny), winem, herbatą, kawą (usunięcie do 15 min.).
Farba dedykowana jest do malowania wnętrz mieszkań, w których najdłużej przebywamy, szczególnie zaś do pokoju małego dziecka, z punktu widzenia jakości krycia i estetyki wykończenia powłoki malarskiej, jest godna polecenia przez naszą poznańską firmę remontową świadczącą m.in. usługę malowania.

 

Przeczytaj również: 

Farby dla alergików i astmatyków. Farby ekologiczne.

Przygotowanie ścian, jak je malować i jakimi farbami?

Farby do malowania wnętrz – podstawowe parametry fizykochemiczne.

Odchodząca od ściany powłoka malarska – jak temu zaradzić?

Farba o wykończeniu głęboki mat i z wysokim parametrem zmywalności.

 

Celem wyceny usługi malowania czy wykończenia mieszkania pod klucz,

zapraszam do kontaktu z naszą firmą remontową; 691 051 308 lub poprzez Formularz Kontaktowy

 

Autor publikacji: Wojciech Gośliński

Data: 20.08.2017

5/5 - (1 vote)