WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Czym są błyszczące farby?

Połyskujące elementy wystroju wnętrz są dziś w modzie. W przypadku płaskich powierzchni ścian, czy sufitów wiele firm wprowadziło połyskujące farby dla osób chcących zaaranżować własne wnętrze w sposób nietuzinkowy, niebanalny z odrobiną bajeczności i ekstrawagancji. Rozwiązanie to nie jest zarezerwowane tylko dla wyrafinowanych i ekskluzywnych aranżacji, lecz praktycznie w każdym projekcie. Do tego typu produktów należą transparentne emulsje, które muszą mieć zachowaną połyskującą i świetlistą kolorystykę, do których przed aplikacją na ścianie dodaje się drobinki złota, srebra bądź perły, jako brokaty. W efekcie uzyskujemy świetliste refleksy, rozświetlające niesamowitym acz delikatnym blaskiem nasze wnętrze, które dzięki temu powiększy się optycznie, zyska na wysublimowanej elegancji, niepowtarzalności oraz trąci o odrobinę magii. Wiele firm ma w swojej ofercie tego typu farby dekoracyjne bardziej lub mniej różniące się między sobą sposobem aplikacji, końcowym efektem wizualnym oraz ceną. Przykładowo firma Dekoral przygotowała trzy takie dekoracyjne produkty składające się z transparentnej emulsji i brokatu w kilku kolorach, pod nazwami:

„Perłowa Poświata” – w połączeniu z kolorami takimi jak: jasny beż, delikatny róż, czy jasny ecru nada ścianie jedwabistego połysku rozjaśniającego pomieszczenie, dzięki zawartości perłowego pudru. W sypialni, czy salonie wykończonym w ten sposób możemy oddać się marzeniom.
„Iskrzące Złoto” – złoty brokat odbijając światło daje efekt przytulnego poblasku, dobrze komponuje się oraz uwydatnia takie ciepłe i zdecydowane kolory jak: jasny brąz, czekoladowy, ceglasta czerwień czy kawa z mlekiem. We wnętrzu pomalowanym taką farbą dekoracyjną odczujemy przypływ energii i mocy.
„Srebrny Pył” – cząsteczki srebra świetliście połyskują, rozświetlają ścianę dając wrażenie ekskluzywności, bardzo dobrze korespondują z kolorami raczej chłodnymi jak np. z: delikatnym szarym, niebieskim, fioletem czy różem złamanym fioletem. Pomieszczenie tak zaaranżowane pozytywnie wpłynie na nasze inspiracje.

 

Przeczytaj także: Farba matowa, czy półmatowa?

 

Celem wyceny usługi malowania i / lub wykończenia mieszkania pod klucz,

skontaktuj się z naszą firmą remontową; 691 051 308 lub poprzez Formularz Kontaktowy

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 26.02.2011

Oceń artykuł