WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Płytki cegłopodobne na ścianie.

Aranżacja salonu, w którym zazwyczaj spędzamy sporo czasu, przyjmujemy gości, albo też sypialni, w której chcemy oddać się błogiemu relaksowi, tu poszukiwanie oryginalnych materiałów wykończeniowych, nietuzinkowych i budujących przyjazny i ciepłypłytki cegłopodobne na ścianie klimat.
Wykończenie ściany imitacją cegły, z jej chropowatościami, głęboką i wyrazistą teksturą, może okazać się strzałem w dziesiątkę, remontowane i wykańczane wnętrze naszego mieszkania nabierze wysublimowanego i niepowtarzalnego charakteru. Jest to bardzo charakterystyczna dekoracja, aby była efektowna i spełniała w stu procentach swoje zadanie powinna być dominująca we wnętrzu, ale na zasadzie akcentu, nie wykładania taką płytką dwóch czy więcej ścian, idealnie komponuje się z odmienną teksturą, czyli gładką powierzchnią, jest szalenie uniwersalna, zależnie od wybranego koloru czy tłoczenia, nadaje się do aranżacji wnętrz w stylu klasycznym, loftowym, industrialnym, ultra nowoczesnym czy też retro, jest doskonała dla umieszczenia na niej obrazu w ramie, grafiki, skomponowania z nią oświetlenia, które będzie podkreślało strukturę takiej dekoracji, przy okazji uwypukli jej głębię i wytworzy elegancki efekt światłocienia, dekoracja z płytek cegłopodobnych może także być wspaniałym tłem dla elementów wyposażenia salonu, sypialni czy kuchni, mebli i innych akcesoriów.
Cegłę można z powodzeniem pomalować na dowolny kolor farbą lateksową, jeśli obrany wcześniejpłytki cegłopodobne na ścianie kolor nam się znudzi, w wykończeniu matowym albo bardziej dynamicznym, półmatowym.
Najefektowniej płytką cegłopodobną wyłożyć powierzchnię całej wybranej ściany, takiej bez otworów drzwiowych czy okiennych, od narożnika do narożnika, wtedy odda cały swój urok, może to być ściana z telewizorem, za kanapą, a w sypialni za wezgłowiem łóżka.
Płytki cegłopodobne wytwarzane są z reguły z gipsu wzmacnianego włóknami syntetycznymi, są twarde i odporne na uszkodzenia mechaniczne, poza tym są bardzo łatwe w obróbce podczas ich montażu na ścianie, często są barwione ręcznie, nie przez maszynę, co powoduje że każda z nich jest unikalna, wygląda przy tym autentycznie, a po wyłożeniu nią całej ściany zagwarantuje subtelny efekt szachownicy, zazwyczaj wymiary takich płytek to 6.5 – 7.5 cm na 23 – 23.5 cm, mają grubość ok. 6 – 10 mm, można je układać na ścianie na klej nałożony packą o niewielkim zębie w wersji bezfugowej albo fugując zaprawą cementową, dla ułatwienia aplikacji nierzadko umieszczone są na elastycznych arkuszach, po kilka płytek na jednym.
Płytki cegłopodobne są dostępne w kilku wersjach kolorystycznych: np. białej, piaskowej, szarej, rudej czy też czerwonej, ale na zamówienie możemy otrzymać płytki w dowolnym odcieniu, mogą być cieniowane, z efektem opalenia, zestarzenia.
Interesująca kolekcja tego rodzaju płytek cegłopodobnych, warta uwagi podczas prac remontowych i wykończeniowych w mieszkaniu, to np. cegła BJM Bricks.

 

Zobacz inne artykuły:

Listwy dekoracyjne.

Efekty specjalne na ścianie.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński

Data publikacji: 22.07.2015

Oceń artykuł