WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Naklejki ścienne – stwórz bajkowy pokój swojemu dziecku.

Aranżując pokój dla naszej pociechy pragniemy wyczarować wnętrze, w którym nasze dziecko będzie lubiło przebywać, jego zmysły wyobraźni będą pobudzane, wnętrze fantazyjne, radosne, inspirujące i pełne pozytywnej energii. Detalem wykończenia, szalenie kolorystycznym i bardzo ślicznym mogą być tutaj naklejki ścienne, można nimi wykleić ścianę, i to w dowolnym układzie, tłem dla naklejek będzie powierzchnia pomalowana na jeden albo dwa, trzy kolory.

 

Dlaczego naklejka, nie zaś fototapeta?

 

Chodzi nie tylko o większe możliwości aranżacyjne, ale też o stronę praktyczną, elementy zawarte w zestawie można ułożyć / przykleić w dowolnym układzie, aplikacja jest wyjątkowo prosta, ale najbardziej interesujące jest to, że coraz więcej z tej gamy produktów gwarantuje szybkie i bezproblemowe usunięcie naklejki w czasie zmiany wystroju pokoju dziecięcego, usuwa się ją tak, od ręki, warstwa kleju nie pozostanie na ścianie, podczas usuwania naklejki nie oderwie ona powłoki malarskiej, oczywiście pod warunkiem, że owa powłoka jest należycie zespolona z podłożem gipsowym.
Przyklejanie takiej innowacyjnej naklejki, z klejem nie przywierającym na stałe do podłoża jest bardzo proste i nie wymaga specjalistycznej usługi tapeciarza z firmy remontowej, poszczególne elementy naklejki można kilkukrotnie oderwać ze ściany, jeśli zachodzi potrzeba skorygowania jej ułożenia, naklejki mają odpowiednią sztywność, nie „leją” się podczas przyklejania, nie pogniotą w czasie zrywania.
Ściana przed przyklejaniem naklejek powinna być sucha, czysta, niezapylona i gładka, dobrze jeśli będzie specjalnie, świeżo pomalowana farbą na dyspersji akrylowej na barwę / barwy pasujące do kolorystyki naklejek, powłoka farby przed klejeniem naklejek musi wówczas całkowicie wyschnąć, wykończenie powłoki malarskiej może być matowe albo półmatowe, faktura ściany musi być możliwie najgładsza, wszelkie porowatości zmniejszą powierzchnię klejącą naklejki, toteż powłoka malarska powinna mieć bardzo drobną tzw. gęsią skórkę (efekt malowania wałkiem o krótkim runie), jakkolwiek przed ostatecznym przyklejaniem wszystkich elementów, i tak warto próbnie przykleić jeden, poczekać dobę, potem sprawdzić czy naklejka idealnie przylega do ściany.
Tego typu naklejki doskonale nakłada się także na powierzchnie laminowane, polakierowane drewno czy też szkło, za każdym razem z gwarancją, że podczas usuwania nie pozostawią kleju.
Sfera proekologiczna oraz zdrowotna nie może pozostać bez znaczenia dla odbiorcy usługi remontowej, czyli rodziców, tym bardziej właśnie podczas aranżacji pokoju dziecięcego, wyjątkowego wnętrza mieszkania, najwyższej jakości naklejki wykonane będą z masy biologicznej, zaś farba drukarska zawierać będzie tylko naturalne komponenty, firmy oferujące dobrej jakości naklejki powinny tego typu informacje umieszczać na etykiecie produktu.

 

Przeczytaj również:

Płyty włókno-cementowe w aranżacji wnętrz.

Panele miękkie 3D – niesamowite w formie i właściwościach.

Drewno, jako detal zdobniczy na ścianie.

Efekt rdzy jako detal zdobniczy w wykończeniu mieszkania pod klucz.

Beton architektoniczny w postaci lekkich, cienkich i elastycznych płyt.

 

Opracował: Wojciech Gośliński

Publikacja: 07.10.2018

Oceń artykuł