WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Zielony

charakterystyka koloru zielonegoZielony jest połączeniem koloru żółtego z niebieskim, to kolor pochodny. W pomieszczeniu tak pomalowanym czujemy się bezpiecznie, spokojnie, przepełnia nas stan ukojenia. Zieleń jest kolorem wyszukanym, reprezentacyjnym i czystym. Relaksuje, odpręża oraz wycisza. Wyróżniamy dwa rodzaje barw zieleni: zimną jak i ciepłą, od pistacji, przez zieleń traw, mocny odcień oliwki, po ciemne odcienie drzew iglastych. Zielenią nie wskazane jest malować pomieszczeń w których będą przebywać osoby mające mało energii, bierni jak i mało ruchliwi. Wskazany dla osób aktywnych, pełnych optymizmu i wierzących w siebie.

 

Zielony jasny jest delikatny, finezyjny, idealny do gabinetów gdyż aktywuje pamięć, dobrze wygląda również w sypialni, ponieważ dzięki niemu doskonale można wypocząć i odprężyć się. Jasną zieleń warto łączyć z kolorem kremowym, jasnym beżem, czy łagodnymi odcieniami żółci. Pokój dziecięcy upiększymy jasną zielenią w połączeniu z subtelnym różem czy turkusowym, to wymarzony pokój dla małych księżniczek. Pokój nabierze osobowości i stylu jeśli uzupełnimy go meblami drewnianymi, jeśli chcemy aby nasze wnętrze uzyskało osobisty, indywidualny i niekonwencjonalny styl możemy pomalować meble bejcą koloryzującą.

 

Zielony ciemny we wnętrzu tworzy odpowiedni nastrój, dodaje głębi. Jest to kolor bardzo intensywny dlatego warto malować nim w pokoju jedną ze ścian lub jakiś dekoracyjny dodatek typu pasek o kilku lub kilkudziesięciu centymetrowej szerokości. Zieleń ta idealnie komponuje się z błękitami, ciemnymi i jasnymi żółciami czy różami, można ją także zestawić z żywymi kolorami pomarańczy, czerwieni oraz brązu co stworzy intensywną kompozycję koloru. To zestawienie będzie dobrze prezentować się na korytarzu bądź holu.

 

Oliwkowy jest to połączenie koloru zielonego z przewagą koloru żółtego. Idealnie komponuje się z błękitami oraz brązami, podkreślić możemy oliwkę czerwienią lub fioletem.

 

Turkusowy to połączenie zieleni z dużą domieszką niebieskiego. Doskonale łączy się z kolorami szarymi oraz jasnymi różami, podkreślić go możemy kolorem brązowym bądź pomarańczowym.

 

Fasada domu pomalowana na zielono będzie odpowiednio komponować się w ogrodzie z kwiatami a gdy nadejdą szare jesienno-zimowe dni będzie wspomnieniem minionego lata.

 

Przeczytaj też: Psychologia koloru zielonego

Oceń artykuł