WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Różowy

charakterystyka koloru różowegoRóżowy jest kolorem pochodzącym z bardzo obfitej palety barw pastelowych. W palecie tej znajdują się także kolory: brzoskwiniowy i beżowy. Kolor ten jest pogodny, spokojny, niektórzy nazywają go romantycznym, odnajdziemy w nim dużą domieszkę bieli. Różowy doskonale nadaje się do wszystkich pomieszczeń, możemy go łączyć z innymi barwami np.: z zielenią, brązem. To kolor, który będzie doskonale ożywiał pokój dziecinny.

 

Różowy jest kolorem z połączenia bieli z czerwienią. Malując nim ściany pokoju czy sypialni będziemy odczuwać spokój i ciepło. Różowy jest kolorem wyrażającym stabilność, niezmienność i wytrwałość. Malując ściany nie powinniśmy zapominać, że róż w małej ilości sprzyja odczuciu większej siły fizycznej, natomiast jego zwiększona ilość i nasycenie mogą spowodować u nas uczucie osłabienia.

 

Różowy to kolor, który dobrze łączy się z kolorem szarym, brązowym, kremowym czy bielą, a wprost doskonałym połączeniem jest kolor zielony. Wtedy wydaje się nam, że pokój nasz to łąka w środku lata. W salonie warto kanapy ozdobić kwiecistymi poduchami, zaś meble w kolorze ciemnego brązu będą idealnie zestawiać się z różowym kolorem ścian. Pokój wyda się nam bardziej wytworny i gustowny.

 

Przeczytaj też: Psychologia koloru różowego

Oceń artykuł