WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Fioletowy

charakterystyka koloru fioletowegoFioletowy to połączenie błękitu z czerwienią, to kolor o bardzo okazałej gamie odcieni od ciemnoczerwonych po śliwkowe fiolety. Jest to uwzględnione stopniem wyróżnika czerwieni lub błękitu. W wachlarzu fioletów mamy także odcienie subtelne z domieszką bieli takie jak lawendowy czy wrzosowy. Pozytywnie wpływa na aktywność mózgu i pobudza układ nerwowy. Pomieszczenia pomalowane na fioletowo wzmagają odkrywczość i inwencję. To barwa odpowiednia dla osób zgodnych, lubiących ciszę i spokój, pragnących zrozumieć bardziej swoje uczucia czy potrzeby. Osoby nadwrażliwe, o niskiej samoocenie, pragnące aprobaty nie powinny malować pomieszczeń tym kolorem.

 

Fiolet w zestawieniu z różem jest bardzo kobiecy. Wybierając kolor lawendy dajemy naszemu pomieszczeniu charakter wytworności i wyszukania. Beż i brąz w połączeniu z fioletem daje nastrój zagadkowości i magii. Jasny odcień fioletu sugeruje delikatność, łagodność, finezję i romantyzm, a ciemne odcienie dostatek i obfitość. Fiolet z zielonym tworzy atmosferę szczęścia.

 

Fiolet. Barwa, która zawiera w sobie miękkość welwetu a jednocześnie tajemniczość. Odcień jaśniejszy jest nieco melancholijny i wyrafinowany trzymając w pewnym sensie otoczenie na dystans. Ciemniejsze odcienie dobrze konfrontują się z równie mocnymi indywidualnościami.

 

Przeczytaj też: Psychologia koloru fioletowego

Oceń artykuł