WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Brązowy

charakterystyka koloru brązowegoKolor brązowy powstaje przez zmieszanie nie intensywnych barwników, jak: żółtego z fioletem, pomarańczowego z niebieskim czy czerwonego z zielonym. Brązowy kojarzy się z elegancją i naturą, jest kolorem statecznym, przyjemnym dla oka. Nie należy do często stosowanych w naszych mieszkaniach ale tylko z powodu panujących mód a nie z powodu jego niewątpliwych walorów estetycznych i dekoracyjnych. Wybierając go do naszych wnętrz nadamy im osobowości i charakteru. Ponieważ ciemny odcień pochłania dużo światła w intensywniejszym wydaniu możemy raczej pomalować jedną ścianę pomieszczenia, co ją wyróżni i przyciągnie wzrok, malując całe pomieszczenie wybierzmy jaśniejszy odcień, który doda wytworności i naturalności naszemu wnętrzu. Brąz dobrze komponuje się zarówno z szarościami, beżami, piaskowym, błękitem i białym kolorem, ale także z bardziej soczystymi i dynamicznymi kolorami, jak z czerwieniami i pomarańczami.

 

Czekoladowy brąz, jako kolor dość wyrazisty w towarzystwie takich barw, jak krem i biel ociepli wnętrze, natomiast w zestawieniu z barwą kości słoniowej nabierze elegancji i siły wyrazu tworząc kolorystycznie zgrabny duet, zestawienie tych barw sprawi, że pomieszczenie będzie przytulne, szykowne i efektowne.

 

Brąz nie należy do barw pobudzających, kolor lubiany jest przez osoby stateczne, ale i zdecydowane, wiedzące czego chcą od życia.
Brązowe odcienie ścian naszych wnętrz dzięki swojej naturalności, braku agresywności i krzykliwości wpłyną pozytywnie na nasze samopoczucie, wyciszą, ukoją i odprężą nas po męczącym dniu.

 

Przeczytaj też: 

Psychologia koloru brązowego

Brązowa stylizacja

Beże i brązy – subtelne aranżacje

Oceń artykuł