WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Wylewka samopoziomująca – kiedy ją stosować?

To technologia niezwykle przydatna i efektywna w rękach wyspecjalizowanej firmy wykonawczej, ma zastosowanie nie tylko podczas realizacji remontowych co starszej substancji budowlanej, ale też przy wykończeniu mieszkań pod klucz, tych dopiero co powstałych.
Wylewka samopoziomująca nadaje się pod każdy rodzaj wykończenia podłogi, jak i pod większość typów podkładu podłogowego, zależnie od tych czynników obiera się właściwy plan działania, w sferze logistycznej i rodzaju samej wylewki.

 

Cóż warto wiedzieć o tym produkcie, zanim się go zastosuje?

 

Dostarczany jest w postaci sypkiej, do przyrządzenia z użyciem czystej wody samorozpływnego zaczynu, na miejscu, w remontowanym mieszkaniu pod klucz, podstawową ideą jest wykonanie wypoziomowanego podkładu podłogowego, bardzo gładkiego, jednolitego, bez konieczności czasochłonnego ręcznego poziomowania, zacierania i wygładzania (jak ma to miejsce przy wykonaniu we wnętrzach tradycyjnej posadzki), frakcje kruszyw w typowej wylewce samopoziomującej są na tyle niewielkie, że po wylaniu na podłogę umożliwiają, głównie za sprawą grawitacji, samorozpłynięcie się surowca na podłodze, przy pomocy oczywiście majstra z firmy remontowej, którego podstawowym narzędziem do wykonania usługi będzie specjalny wałek z plastikowymi kolcami, tzw. jeżyk.
Interesująca właściwość produktu to możliwość układania cienkowarstwowego, nie występuje tutaj zjawisko kurczu, mają miejsce bardzo niewielkie odkształcenia podczas procesu schnięcia / dojrzewania, nie zachodzi potrzeba zbrojenia powierzchniowego.

 

Aby wykonanie wylewki wykazało pełną skuteczność, bezwzględnie należy zachować reżim technologiczny.

 

 

Kiedy wylewka samopoziomująca może mieć zastosowanie?

 

 

Zapoznaj się z innymi artykułami:

Z jakiego materiału postawić ściankę działową?

Wykończenie nowego mieszkania – modyfikacja instalacji centralnego ogrzewania.

Szkło lacobel – eleganckie, praktyczne i wszechstronne.

Parapet a remont / wykończenie mieszkania.

 

Opracował i opublikował: Wojciech Gośliński

Poznań, 26.03.2020

Oceń artykuł