WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Remont mieszkania w bloku z wielkiej płyty w aspekcie trafnej inwestycji.

Biorąc pod uwagę technologię budowlaną, stan techniczny mieszkania, remont remontowi nie równy, sfera logistyczna, kosztu usługi i materiałów, i też inne, co delikatniejsze kwestie, o których poniżej, porównując mieszkanie w bloku z wielkiej płyty, które nie przeszło generalnej, profesjonalnej renowacji i nowe, deweloperskie, to dwa różne światy w materii ich remontu ich wnętrz oraz usługi wykończenia pod klucz.

 

Z czym powinien się liczyć inwestujący w mieszkanie w bloku z wielkiej płyty?

 

 

Może pojawić się tutaj kilka elementów:

 

 

Wielka płyta, czy zatem to dobra inwestycja, otóż jest to względne, faktem jest, że część tych mieszkań, o dziwo, ma lepszy układ wnętrz niż obecnie postawione przez poznańskie firmy deweloperskie, jednak pomijając kwestię ergonomiczną, i w przypadku wielkiej płyty, fatalną estetyczną i techniczną, beton nie jest generalnie zdrowy, ściany praktycznie nie oddychają, jak ma to miejsce w technologii tradycyjnej budownictwa mieszkaniowego, obecność w niektórych elementach substancji budowlanej rakotwórczych; azbestu czy subitu jest wysoce prawdopodobne, jakkolwiek subitu (używanego do klejenia parkietu) można się pozbyć podczas remontu wnętrz mieszkania pod klucz.
Zarazem jednak jest też pod znakiem zapytania trwałość tychże „genialnych betonowych budowli” w kontekście długoletniej inwestycji, otóż wg założeń projektowych i technologicznych największe osiedle w Poznaniu, tj. Piastowskie, już kilka ładnych lat temu miało być zburzone, także wielka płyta oczywiście nadal stoi, niemniej uwaga, „do czasu”, znamiennym dla „tymczasowości” tej „dziwnej” i zarzuconej już przed laty technologii budowlanej jest fakt, że wiele budynków miało z góry opracowane miejsca umieszczania materiałów wybuchowych dla ich potencjalnie w niedalekiej przyszłości rozbiórki!
Bardziej rozsądne wydaje się zainwestowanie w mieszkanie w obrębie budynku postawionego technologią tradycyjną, tj. klasycznego murowania ścian (czerwoną cegłą, najzdrowszą), do tej kategorii należą wszystkie budynki mieszkalne powstałe przed II W. Św., ale też te wzniesione w latach 50, 60-tych ubiegłego wieku, budynki około stuletnie, secesyjne, których w Poznaniu uchowało się trochę, to przestrzeń, wysokie wnętrza, kunszt, pasja i inwencja twórcza architekta i też budowlańca, tego rodzaju budynki, często niejako perełki architektoniczne z duszą, właściwie i bieżąco konserwowane postoją naprawdę wiele lat, kiedy to „wielka płyta” będzie już tylko wspomnieniem starszych ludzi, a później zapiskiem historycznym.

 

Zajrzyj też do innych publikacji:

Efekt surowości, spatynowania, postarzenia jako stylistyka wykończenia wnętrz o awangardowej nucie.

Stylowy minimalizm czy styl minimalistyczny?

Światło w wymiarze zaawansowanej technologii jako efektywny aktor każdej aranżacji.

Jak optycznie obniżyć zbyt wysokie wnętrze?

 

Autor artykułu: Wojciech Gośliński

Poznań, 06.10.2020

4.5/5 - (2 votes)