WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Żółty

psychologia koloru żółtegoKolor żółty kojarzy się przede wszystkim ze słońcem i optymizmem, ale także może oznaczać wesołość, radość, serdeczność, aktywność, nadzieję, żartobliwość, swawolę, figlarność, żywość, ciepło, kreatywność, światło, uniesienie oraz lekkie nastawienie do otoczenia i życia. Słoneczny żółty symbolizuje intelekt, umysł i mądrość, jest to kolor nauki oraz intuicji. Żółty generalnie jest kolorem zrównoważonym, łagodzącym stres oraz stany przemęczenia, uszczęśliwiającym człowieka, podnoszącym go na duchu, powodującym, że jesteśmy nastawieni pozytywnie i optymistycznie do otaczającego nas świata, jest kolorem wzmacniającym wiarę w siebie, pomagającym w samoakceptacji. Żółty dodaje energii, zwiększa ochotę do działania, ma działanie ożywiające oraz inspirujące także wzniosłe myśli. Pomimo, że należy do barw pobudzających, nie denerwuje, lecz w subtelny sposób rozjaśnia nam umysł, wyzwalając twórcze myślenie, może też poprawić i ułatwić zapamiętywanie, likwiduje odrętwienie, otwiera umysł, pobudza reakcję rozumowania, sprzyjając panowaniu nad własnymi emocjami. Żółty ogólnie ma pozytywny wpływ na cały system nerwowy, wzmacniając go, większość odcieni żółtego uspokaja psychicznie, jedynie u osób wybitnie impulsywnych żółty może wywołać irytację, nie zalecane jest dla takich ludzi przebywanie w otoczeniu bardzo wyrazistego żółtego.
Zaś ze strony bezpośredniego czy pośredniego wpływu tego koloru na nasze zdrowie wymienić tu należy takie cechy żółtego, jak: pobudzenie oraz wzmocnienie układu trawiennego i przemiany materii, stymulowanie motorycznego i sensorycznego układu nerwowego, pobudzenie układu limfatycznego, wzmocnienie mięśni, rozjaśnienie oraz pobudzenie Psyche, zminimalizowanie stanów depresyjnych. Poza tym kolor żółty może pobudzić metabolizm komórkowy i wzmocnić naturalny system ochronny skóry.
Otaczajmy się kolorem żółtym, głównie kiedy mamy problemy żołądkowe, odczuwamy zmęczenie, cierpimy na bóle głowy czy popadliśmy w depresję, ale również w czasie zaburzeń pracy wątroby, mając problemy z hemoroidami, obstrukcją, niestrawnością, chorując na zapalenie jelit, cukrzycę czy epilepsję. Dostarczyć koloru żółtego naszemu organizmowi możemy w najprostszy sposób, przebywając we wnętrzach z tym kolorem czy przyozdabiając je w żółte dodatki, ale także nosząc na sobie coś żółtego lub też spożywając żółtko jaj, cytrynę, żółty grejpfrut, banany czy żółte jabłka. Miejmy tutaj na względzie, że wg specjalistów z dziedziny koloroterapii oddziaływanie koloru na człowieka odbywa się nie tylko poprzez wzrok, ale również przez skórę i ponoć przez to, co zje.

Oceń artykuł