Wizualizer kolorów - praktyczna pomoc przy aranżacji domu.

    Wybór wymarzonego koloru, skomponowanie ulubionych barw, ich wzajemne dopasowanie, skontrastowanie, pomalowanie przykładowych lub własnych wnętrz, czy elewacji umożliwia nam wciągający program, dający wiele satysfakcji przy projektowaniu kolorów.

    Wybierając kolory pamiętajmy, że odbiór wizualny takiego samego koloru na monitorze komputera, czy po wydrukowaniu na drukarce może nieznacznie odbiegać od faktycznie uzyskanego na wymalowanej ścianie. Wpływ na to mogą mieć: ilość, pochodzenie, rodzaj i kąt światła padającego na rzeczywiście wymalowaną powierzchnię, faktura ściany (gładka lub porowata) oraz możliwe minimalne przekłamanie koloru na monitorze, czy po wydrukowaniu przez drukarkę. Wybrany kolor możemy skonfrontować z oryginalnym drukowanym wzornikiem NCS podczas wizyty u Ciebie, który idealnie odzwierciedla rzeczywisty kolor. Podczas kolorowania wnętrz na wizualizerze najbardziej popularnym i praktycznym jest bazowanie na palecie kolorów z wzornika NCS ze względu na ogromną ilość barw, odcieni oraz uniwersalność tego systemu.

    NCS-Natural Kolor System (Naturalny System Barw) jest logicznym systemem porządku barw opartym na percepcji koloru przez człowieka. Przy pomocy wzornika NCS możemy łatwo kolory analizować, specyfikować i przekazywać. NCS jest jednym z najpopularniejszych na świecie i stosowanych w praktyce systemów porządku barw, opiera się na ponad 60-cioletnich badaniach kolorów.

Życzymy wspaniałej zabawy podczas kolorowania!
Z przyjemnością doradzimy Tobie przy wybieraniu kolorów oraz wymalujemy wnętrze czy elewację w ulubionych przez Ciebie barwach.

Zapytaj eksperta o wycenę prac remontowych, w tym malarskich.

Czytaj również:

Charakterystyka kolorów
Jak wybrać odpowiedni kolor?
Jak nazywamy kolory?
Jaka farba do jakiego wnętrza?
Więcej o kolorach - produkty, inspiracje i trendy.

Wszelkie prawa zastrzeżone