Modne kolory ścian.

    Renowacja polegająca na malowaniu ścian jest najtańszą a zarazem najbardziej zauważalną odmianą, jaką możemy zafundować naszym wnętrzom.

    Właśnie ze względów relatywnie niskich kosztów malowania w porównaniu do innych prac remontowych, wielu właścicieli mieszkań, domów odmalowuje ściany coraz częściej, nie czekając, jak to było w zwyczaju niegdyś na wyraźne oznaki zabrudzeń, kurzu i ogólnej nieświeżości powłoki malarskiej. Zmiana kolorystyki naszych ścian zawsze poprawia nastrój domowników, odmienia charakter wnętrz, odmiana jest także nam
potrzebna, jest przejawem naszej aktywności, dobrze dobrane przez nas kolory mogą być powodem do dumy.

    Jeśli zdecydowaliśmy się już na malowanie, czy wiemy w jakie kolory „ubrać” nasze wnętrza?
Możemy wybrać kolory intuicyjnie, po prostu takie, jakie najbardziej lubimy, jeśli nie jesteśmy pewni czego chcemy, zawsze możemy skorzystać z pomocy projektanta wnętrz, wspomóc się darmowymi programami online do kolorowania wnętrz, wreszcie zasięgnąć porady w magazynach wnętrzarskich na temat panujących mód i trendów.

A jakie kolory ścian są dziś modne?

    Obecnie kontynuowany jest trwający od kilku lat trend minimalizmu, który nie musi być „zimnym” (nazywany przez niektórych), można go oswoić odpowiednim wystrojem, wykorzystując pasujące kolorystycznie detale, dodatki. Popularne są nadal neutralne kolory, jak również barwy natury i ziemi, są to odcienie jasnego bądź ciemnego błękitu w efektownym zestawieniu np. z brązami. Nadal w modzie jest zieleń czy turkus połączona z różnymi odmianami szarości. Ożywić takie naturalne wnętrza uda nam się wykorzystując bardziej wyraziste lecz nie przytłaczające barwy: pomarańcz, malinę, czerwień czy purpurę, są to także kolory ze świata natury, które wniosą świeżość i wyrafinowanie oraz uzupełnią i napełnią pozytywną energią nasze mieszkanie.
Zainspirowanie naturą możemy przelać na ściany w postaci butelkowej zieleni łączonej z czarno-białymi czy szarymi dodatkami, będzie to szczypta szaleństwa dająca jednak piorunujący efekt.

    Wnętrze powinno być eleganckie, nobliwe i ciepłe, aby było oazą spokoju dodajmy elementy drewniane: podłogę czy meble. Wartym wspomnienia jest też fakt, że łączenie tradycji z nowoczesnością jest dziś jak najbardziej na topie.
Opracowanie: Wojciech Gośliński
Data publikacji: 08.01.2011

przejdź do listy porad...


Zapytaj eksperta o wycenę prac remontowych, w tym malarskich.Wykończenia wnętrz Poznań
Wszelkie prawa zastrzeżone