WYKOŃCZENIA WNĘTRZ POD KLUCZ, REMONTY MIESZKAŃ
KOMPLEKSOWE USŁUGI REMONTOWE POZNAŃ
Abartremonty telefon Abartremonty na Facebook Kontakt
Jesteś na:

Dywan w pokoju dziecięcym.

Dywan w pokoju dziecięcym wymaga szczególnej pielęgnacji, narażony jest na wiele zabrudzeń czy zniszczenie na wiele sposobów, tu wyobraźnia dziecka nie zna granic.

Dywany dziecięce zachęcają do ich kupowania, są fantazyjne, wzorzyste, kolorowe, o najprzeróżniejszych kształtach, fasonach, są po prostu bajeczne, wygłuszają i ocieplają wnętrze, są miłe w dotyku, dzieci uwielbiają się na nich bawić, stanowią element ich świata fantazji, pobudzają wyobraźnię dziecka, sprawiają że pokój malucha jest magiczny, ma niesamowity klimat, ale czy dywany są zdrowe?
Wszelkie wykładziny i dywany kojarzone zawsze były jako siedlisko roztoczy, dla alergików praktycznie wykluczone, jednak postęp technologiczny sprawił że dywan w pokoju dziecięcym wcale nie musi być nie zdrowy, trudny w utrzymaniu jego czystości i zachowaniu odpowiedniej higieny.
Gdyby nie kurz, naskórek, itd., nie byłoby roztoczy, które się nimi żywią, a gdyby nie one i ich odchody, nie byłoby problemu z uczuleniami, naprzeciw temu problemowi naukowcy opracowali specjalne włókna mocno ograniczające rozwój tym niemiłych pajęczaków, mogą być i są stosowane w dywanach wielu producentów, prozdrowotny trend w przemyśle włókienniczym raz uruchomiony nie zatrzyma się, nacelowany jest głównie na alergików, w specyfikacji dywanów wybranych producentów, którym leży na sercu zdrowy produkt, znajdują się informacje na temat zastosowanych włókiem sprzyjających alergikom.
Sprawy nie można bagatelizować, przynajmniej co trzeci polak cierpi na rozmaite alergie, przerodzić się to może w kontaktowe albo atopowe zapalenie skóry, alergiczne zapalenie błon śluzowych nosa, astmę oskrzelową, schodzenia te są zwykle uwarunkowanie genetycznie albo jako efekt wadliwie funkcjonującego układu immunologicznego.
Dzieci, nasze pociechy muszą być dla nas ważniejsze niż my sami, ich otoczenie powinno być przyjazne nie tylko pod względem designu, musi być też zdrowe, roztocza są wyjątkowo trudne do wyeliminowania, są naprawdę paskudne, najprościej oczywiście jest pozbyć się wszelkich wykładzin i dywanów, mieć gładką, łatwą do utrzymania w czystości podłogę, ale skoro nauka oferuje nam nowatorskie włókna w dywanach, zapewniające ograniczenie do minimum rozwój roztoczy, to dlaczego jej nie zaufać?
Dywany z tego rodzaju włóknami niczym nie różnią się pod względem wzorniczym od innych dywanów, te o zwiększonej odporności na zabrudzenia wykonane są z akrylu czy poliamidu, inne ze sztucznych włókien to polipropylenowe, zwykłe albo uszlachetnione, ale są też jedwabne, bawełniane, w technologii antystatycznej, typowym dywanem antyalergicznym pozostaje dywan z podwójnie splecionego, termoutwardzonego włókna akrylowego, najpraktyczniejszy będzie taki z krótkim włosiem, łatwym do sprzątania ale też miękkim, na którym nasza pociecha z przyjemnością odda się długiej zabawie.
Najodpowiedniejszy dywan do pokoju malucha musi posiadać możliwość czyszczenia go na mokro, przecież w pokoju naszego szkraba wydarzyć może się wszystko, dywan w pokoju dziecięcym ma za zadanie nie tylko wprowadzić magię do tego malusińskiego wnętrza, musi być także w pełni praktyczny i nieszkodliwy, jego funkcja jest zatem wieloelementowa.
Dywany dziecięce to pole do popisu nie tylko dla technologów, ale również dla designerów, ich pasja twórcza jest nieograniczona, wzory dywanów dziecięcych są oszałamiające, te w technologi antyalergicznej są dodatkowo zabójcze dla roztoczy, zatem bezpieczne dla dzieci, należą do produktów zdrowych, na które popyt cały czas rośnie.
Jakie wybrać włókno?
Naturalne będzie zawsze milsze w dotyku, cieplejsze, jednak może uczulać, wełniany dywan długo pyli, może zatem uczulać, sztuczne włókno będzie bezpieczniejsze dla alergika.
Aranżacja, remont i wykończenie pokoju dziecięcego, to również, a może przede wszystkim podłoga, to ona często definiuje charakter wnętrza, dlaczego nie miałaby być wyłożona dywanem, ale oczywiście obowiązkowo zdrowym?

 

Inne artykuły:

Naklejki do pokoju dziecięcego.

Oświetlenie w pokoju dziecięcym.

 

Opracowanie: Wojciech Gośliński

Data publikacji: 28.07.2015

Oceń artykuł